غلامعلی کاظمی قشقایی، دبیر جشنواره اقوام ایرانی کشور با اشاره به برگزاری  جشنواره بزرگ اقوام ایرانی همزمان با اعیاد شعبانیه در محل باغ موزه قصر، اظهار داشت: جشنواره اقوام ایرانی با برپایی ۶۰ غرفه از ۲۵ استان کشور، از ۲۸ اردیبهشت تا ۱۳خرداد ماه همه روزه از ساعت ۱۰صبح تا ۱۰ شب ، در محل باغ موزه قصر دایر خواهد بود.
وی ادامه داد: در این جشنواره اقوام کرد، ترکمن، آذربایجان، سیستان و بلوچستان، خراسان( ایل کرمانج)، لرستان و سایر اقوام کشور حضور خواهند داشت که با صنایع دستی و سوغات محلی و قومی خود از جمله گلیم، جاجیم، گبه، خاتم کاری و قلم زنی، پارچه های نفیس، سفال ، شیرینی ها و غذاهای محلی و … پذیرای بازدیدکنندگان خواهند بود.
کاظمی قشقایی در بیان اهداف جشنواره اظهار داشت: جشنواره اقوام ایرانی کشور به مناسبت اعیاد شعبانیه و خصوصا ایام میلاد حضرت قائم(عج) به مدت ۱۷روز در محل باغ موزه قصر برگزار خواهد بود و علاوه بر ایجاد فضای مفرح برای بازدیدکنندگان، این امکان را فراهم آورد تا شهروندان در قالب یک بازدید با بخشی از آداب و رسوم تمامی اقوام ایرانی آشنا شوند که امیدواریم این حرکت قدمی باشد در راه حفظ و ترویج آیین و سنن ایرانی- اسلامی کشورمان.
دبیر جشنواره با اشاره به اینکه تمامی صنایع دستی و سوغات عرضه شده در این جشنواره از کیفیت بالا و قیمتهای مناسبی برخوردار خواهند بود، افزود: اختصاص تخفیفهای ۲۰ درصدی برای تمامی محصولات ارائه شده از ویژگی های این جشنواره خواهد بود .
کاظمی از اجرای زنده موسیقی محلی در ایام برپایی جشنواره اقوام خبر داد و گفت: گروه موسیقی اقوام کردستان، آذربایجان، خراسان، گیلان و ایل قشقایی هر روز از ساعت ۱۶ تا ۲۲ به اجرای برنامه زنده درمحوطه باغ موزه قصر خواهند پرداخت.
وی در پایان خاطرنشان کرد: نمایش بازی های محلی اقوام از دیگر بخشهای جشنواره خواهد بود، همچنین مراسم قرعه کشی و اهدای جوایز نفیس ویژه بازدیدکنندگان جشنواره هرشب به صورت متوالی صورت خواهد گرفت.
یادآور می شود، جشنواره اقوام ایرانی با همکاری باغ موزه قصر و شرکت کوچ ایل قشقایی از ۲۸ اردیبهشت تا ۱۳خرداد ماه ۱۳۹۴ در محل باغ موزه قصر پذیرای بازدیدکنندگان می باشد.
دسته بندی ها : اخبار گردشگری

دیدگاه خود را بنویسید


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.