مینی سیام یکی از جاذبه های گردشگری شهر پاتایا در کشور تایلند است که ماکت هایی از آثار باستانی کشورهای مختلف جهان را با سایز کوچک در خود جای داده است.

سیام نام قدیم کشور هزار معبد یعنی تایلند است و در مسیر ورودی شهر پاتایا قرار دارد. در این مجموعه عده ای از هنرمندان کهنه کار تایلند، در فضایی بزرگ و سرسبز آثار زیبایی از سمبل های نمادین کشورهای دنیا را گرد هم آورده اند و در واقع مینی سیام یک mini world است.

مسیر این ماکت ها طوری طراحی شده که شما در یک جاده حرکت می کنید و تمام ماکت ها را می بینید و اگر می خواهید دوباره برگردید باید کل مسیر را طی کنید؛ یعنی در حقیقت یک مسیر فقط برای تماشای ماکت ها وجود دارد.

آثار موجود در مینی سیام شامل بناهایی چون برج ایفل، کاخ کرملین، کاخ الیزه، برج پیزا، طاق نصرت، کاخ پادشاهی تایلند و هم چنین تخت جمشید و صدها معماری زیبای دیگر از سرتاسر جهان می شوند.

مینی سیام اولین مجموعه مینیاتوری کشور تایلند و سومین مجموعه مینیاتوری بعد از نمونه های مشابه آن در هلند و تایوان است که بیش از ۱۰۰ مدل مینیاتوری از آثار تاریخی و باستانی جهان را در مقیاس ۱:۲۵ در خود جای داده است.

اگر مسافر شهر پاتایا باشید، پیشنهاد می کنیم از این مجموعه زیبا و منحصر به فرد بازدید کنید.

Mini Siam (15)

Mini Siam (1)

Mini Siam (2)

Mini Siam (3)

Mini Siam (4)

Mini Siam (5)

Mini Siam (6)

Mini Siam (7)

Mini Siam (9)

Mini Siam (10)

Mini Siam (11)

Mini Siam (12)

Mini Siam (13)

Mini Siam (14)

 

Mini Siam (16)

دسته بندی ها : جهانگردی

دیدگاه خود را بنویسید


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.