Salzburg (6)

سالزبورگ (Salzburg) زادگاه موتزارت و شهری است با مناظری زیبا و کارت پستالی که در کرانه های روی سالزاک Salzach و در پناه کوهستان های اطراف واقع شده است. سالزبورگ به پایتخت فرهنگی اروپا شهرت دارد و ترکیبی است از زیبایی طبیعی و افسون دهکده ای اتریش.

بافت قدیم سالزبورگ شاهکاری است از معماری باروک و در گوشه و کنار آن کلیساهای بزرگ و کاخ های با شکوه که تاریخ برجسته شهر را منعکس می نمایند.

وجه تسمیه:

ترجمه تحت الفضی سالزبورگ یعنی” قلعه نمک” چرا که سنگ بنای شهر از درآمد حاصله از معادن نمک در نزدیکی شهر گذاشته شد و رفته رفته سالزبورگ را به شهری ثروتمند تبدیل نمود و برای همین به سالزبورگ، رم شمالی هم می گویند.

تاریخچه:

اولین اقامت در زالتسبورگ به حدود ۵ قرن ق.م به حدود دوره سلت ها برمی گردد. این شهر در قرن ۱۴ میلادی از باواریا اعلام استقلال کرد.

در سال ۱۹۱۸ بعد از جنگ جهانی اول و فروپاشی امپراطوری اتریش-مجارستان بخش از آلمان-اتریش جدید شد و بخش آلمانی زبان آن موقع اتریش را نمایندگی می کرد. در سال ۱۹۱۹ و پس از معاهده ورسای جمهوری نخست اتریش جایگزین آن شد.

جاذبه های گردشگری:

سالزبورگ قطعا یکی از بهترین مکان ها برای دوستداران موسیقی است زیرا این شهر زادگاه موتزارت می باشد. گردشگران می توانند به گالری ها، موزه ها و رستوران ها و مراکز خرید و بازار کشاورزان بروند و لذت ببرند.

صحنه‌هایی از فیلم آوای موسیقی در این شهر و اطراف آن تهیه شده و از این نظر گردشگران زیادی به این شهر سفر می کنند. این شهر همچنین خاستگاه نوشیدنی‌ انرژی‌زای ردبول است. سالزبورگ  همچنین محل ساختن فیلم کلاسیک و معروف Sound of Music که در ایران به اسم ” اشکها و لبخند ها” معروف است. جشنواره موسیقی سالزبورگ هرسال در این شهر برگزار می‌شود.

در مرکز سالزبورگ پارک فوق العاده قشنگی  به اسم “Mirable” قرار دارد که بسیار زیباست و بازدید از آن به همه گردشگران پیشنهاد می شود. معمولا زوج های عروس و داماد به همراه میهمانان و اقوامشان برای عکاسی از مناظر سرسبز به این پارک زیبا می آیند. در سالزبورگ قلعه زیبایی هم وجود دارد که از مرکز شهر تقریبا نیم ساعت پیاده فاصله دارد و از آنجا تمام سالزبورگ و اطراف آن دیده می شود. اگر به سالزبورگ می روید و وقت کافی هم دارید بازدید از این قلعه باشکوه را فراموش نکنید.

در سالزبورگ همه جاذبه های شهر در فاصله کمی از بافت قدیم (آلستاد) قرار دارند.

دسترسی به سالزبورگ:

سالزبورگ حدودا ٣٠٠ کیلومتر از وین فاصله دارد. فاصله وین به سالزبورگ با قطار در حدود ۵/٣ ساعت می باشد.

Salzburg (2)

Salzburg (4)

Salzburg (3)

Salzburg (5)

Salzburg (7)

Salzburg (8)

Salzburg (9)

Salzburg (10)

Salzburg (1)

مطالب مشابه

دیدگاه خود را بنویسید