روستای متروکه و زیبای گاسادالور

گاسادالور روستایی کوچک در بخش غربی جزیره وگار در دانمارک است که یکی از زیباترین آبشارهای جهان را در خود جای داده است.

روستای گاسادالور ساکنین لسیار کمی دارد، به طوری که در سال ۲۰۱۲ در بهترین حالت این روستا فقط  ۱۸ ساکن داشته است و امروزه بسیاری از خانه های آن خالی از سکنه می باشد.

دلیل کم بودن ساکنین روستای گاسادالور این است که علاوه بر اینکه از سطح دریا بسیار بالاتر است اطراف آن را نیز کوه های بلندی فرا گرفته است و این مساله باعث می شد تا در گذشته تردد بین روستاهای اطراف و خارج شدن از این منطقه کار سختی باشد، چرا که باید راه طولانی را از میان کوه ها سپری می کردند تا به آنسو برسند، هر چند برای حل این مشکل در سال ۲۰۰۴ تونلی از میان کوه ها باز کردند که تردد بین روستاها را با ماشین بسیار آسان تر می کند اما هنوز تغییری در تعداد ساکنین این منطقه ایجاد نشده است و گاسادالور همچنان متروکه باقی مانده است.

گاسادالور با طبیعت زیبا و آشار دیدنی خود همواره عکاسان زیادی را به سوی خود جذب می کند.

gasadalur (10)

gasadalur (1)

gasadalur (4)

gasadalur (5)

gasadalur (6)

gasadalur (7)

gasadalur (8)

gasadalur (9)

gasadalur (11)

گاسادالور

گاسادالور

gasadalur (14)

gasadalur (3)

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.