«باغ‌های نخی» بانوی گیلانی در تهران

مجموعه‌ای از آثار دوخت روی پارچه‌ی بانوی خودآموخته‌ی گیلانی، ” تاج‌سر جعفری ” در نمایشگاهی با عنوان «باغ‌های نخی» به‌نمایش درآمده است.

۱۷ اثر دوخت روی پارچه در این نمایشگاه وجود دارد که در هیچ کدام از این آثار از سبک خاصی تبعیت نمی‌کند.

بزرگ‌ترین اثر این نمایشگاه، ۱۵۰ در ۱۵۰ سانتی‌متر و کوچک‌ترین آن‌ها ۳۰ در ۴۰ سانتی‌متر است.

آثار ارائه‌شده حاصل تجربه‌های ذهنی و عملی هنرمند، در جهانی است که شخصی شده است. محیط و اتمسفری که هنرمند در آن زندگی را تجربه کرده، دغدغه‌ی اصلی خلق این آثار است. از آنجا که دوخت (نخ و پارچه) ابزار اصلی هنرمند برای انتقال تمایلات و دغدغه‌های معطوف به طبیعت است، این نمایشگاه «باغ‌های نخی» نام گرفته است.

تاج‌سر جعفری متولد ۱۳۳۴ در روستای گنج‌گاه از توابع خلخال در استان اردبیل است. اولین نمایشگاه آثار این هنرمند خودآموخته سال ۱۳۹۰ در دوسالانه‌ی ملی (تهران) و در فرهنگسرای صبا برپا شد. شرکت در نمایشگاه گروهی هم‌دوخته‌ها و نمایشگاه سالانه لندن (آرت‌فر)، نمایشگاه گروهی «تنوع در حومه درخت گیلاس» از دیگر فعالیت‌های تاج‌سر جعفری است.

نمایشگاه «باغ‌های نخی» از ۲۹ خرداد تا ۱۷ تیرماه از ساعت ۱۱ تا ۲۱ در گالری شهر کتاب فرشته به نشانی میدان تجریش، خیابان شهید دربندی، نرسیده به چهارراه حسابی، شماره ۳۲ میزبان علاقه‌مندان است.

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.