دریاچه Sørvágsvatn که بزرگترین دریاچه مجمع جزایر فارو در اروپای شمالی است, به دلیل قرار گرفتن در بالای صخره ای که پایین آن اقیانوس است, به یکی از شگفت انگیزترین دریاچه های جهان تبدیل شده است. این دریاچه زیبا که تنها یکی از زیبایی های جزیره فارو است مساحتی برابر با ۳٫۴ کیلومتر مربع دارد.

lac-mer-ile-feroe-sovagsvatn-02-613x920

جزایر فارو مجموعه ای از ۱۸ جزیره هستند که در شمال اروپا و بین دریای نروژ و اقیانوس اطلس شمالی واقع شده اند (تقریبا در وسط نروژ و ایسلند). مساحت کل این جزایر ۱,۴۰۰ کیلومتر مربع بوده و طبق آمار سال ۲۰۱۰ حدودا ۵۰,۰۰۰ نفر در این جزایر زندگی میکنند.

جزایر فارو جزو مناطق خودگردان دانمارک است (همچون گرینلند) و بیشتر امور بر عهده خود ساکنین است اما مسئولیت دفاع ارتشی, پلیس, قوه قضاییه, پول رایج و روابط با کشورهای خارجی بر عهده دانمارک است.

BeCvwsqCMAA858_

با وجود اینکه جزایر فارو جزو اتحادیه اروپا و همچنین از مناطق شنگن نیست اما در هنگام سفر به این جزایر از مرزهای کشورهای عضو شنگن هیچگونه کنترلی برای پاسپورت وجود ندارد و به راحتی صورت میگیرد.

two-level-lake2[2]

گفته میشود اولین ساکنین جزایر فارو, راهبان ایرلندی بودند اما برای این موضوع اثبات قاطعی وجود ندارد. چیزی که اثبات شده است, حضور وایکینگها در این جزایر است که باعث شد به یک سکونتگاه دائمی تبدیل شود.

 منبع:civiltect

 

دیدگاه خود را بنویسید


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.