سرپرست سازمان توسعه گردشگری شهرداری تبریز: امضا خواهر خواندگی تبریز با شهرهای بزرگ جهان در آینده

سرپرست سازمان توسعه گردشگری شهرداری تبریز در گفتگو با خبرنگاران در خصوص اساسی ترین برنامه کاربردی این سازمان خاطر نشان ساخت: اساسی ترین برنامه کاربردی سازمان توسعه گردشگری شهرداری تبریز توجه به بحث بازاریابی است که از ملزومات مهم این امر حضور در فضای مجازی و نمایشگاه های مختلف داخلی و خارجی است .
رضا خلیلی ادامه داد: در این راستا تلاش داریم در تمامی نمایشگاه های گردشگری داخل کشور و نمایشگاه های مهم خارجی حضوری فعال داشته باشیم .
خلیلی با بیان اینکه اواخر سال گذشته میزبان تور گردانان کشور فرانسه بودیم اظهار داشت:خوشبختانه تبریز تنها کلانشهری است که سازمان توسعه گردشگری آن در خارج از کشور دارای دفتر می باشد.
وی با بیان اینکه بر اساس نظرسنجی های صورت گرفته از مسافران نوروزی ۷۵ درصد از گردشگران از خدمات گردشگری شهرداری تبریزرضایت کامل داشتند تصریح کرد: متاسفانه تنها کمبود و نقیصه در خدمات نوروزی به گردشگرانی که تبریز را برای سفر انتخاب کرده بودند تعطیلی بازار تاریخی تبریز بود که حل این مسئله نیازمند همکاری بیشتر بازاریان در این خصوص می باشد.
رضا خلیلی توجه به بحث بازاریابی را از مهمترین برنامه های کاربردی این سازمان اعلام کرد.
وی همچنین از راه اندازی سایت جامع گردشگری به ۱۰ زبان زنده دنیا خبر داد و گفت: این سایت در سال جاری راه اندازی می شود و در کنار آن، فعالیت های سازمان در فضاهای مجازی نیز توسعه می یابد.
خلیلی با ابراز تاسف از مغفول ماندن ظرفیت های گردشگری تبریز یادآور شد: اتوبوس های گردشگری شهرداری تبریز به عنوان یکی از خدمات متنوع می باشد به طوریکه ۲۸ هزار و ۸۰۰ نفر از این خدمات استفاده کردند.
سرپرست سازمان توسعه گردشگری شهرداری تبریز در خاتمه افزود: امضا خواهر خواندگی با شهرهای بزرگ جهان از جمله شهر هامبورگ آلمان که در مراحل پایانی است می تواند به توسعه گردشگری در تبریز کمک کند.
مهدی دهقان
سانلی اشراقی

من سانلی اشراقی، عضو هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته برنامه ریزی گردشگری دانشگاه تبریز به پایان رسانده ام. از سال 1384 با گذراندن دوره های خبرنگاری به این حرفه علاقه مند شدم و از سال 1386 به طور رسمی وارد این حرفه شدم و با نشریات مختلفی از جمله روزنامه ارک همکاری مستمر داشته ام. پس از آشنایی با پدیده گردشگری علاقمند به تحصیل در این رشته شده و پس از پایان کارشناسی فیزیک هسته ای، به تحصیل در رشته گردشگری پرداختم از اوایل تحصیلم به برقراری ارتباط بین مطبوعات و گردشگری علاقمند بودم و این علاقه من را به سوی فعالیت در این زمینه سوق داد. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوا و طراحی و چاپ ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک به عنوان سردبیر و مدیر مسئول با همراهی تیم ارک توریسم اجرایی کردم . همچنین به عنوان عضو هیئت تحریره نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، فعالیت کردم. سال ۱۳۹۳، تیم ارک توریسم در راستای تولید محتوای الکترونیک ، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی کرد. زمینه تخصصی من در این گروه مباحث تاریخی میباشد در مورد تاریخ پر رمز و راز تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی آذربایجانی تسلط دارم. اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر زمینه های فعالیت ما در تیم متخصص و جوانمان هست. همچنین از سال ۱۳۹۶ پروژه یک دقیقه با تبریز را با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز دنبال می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.