میزبانی شهر تبریز از میهمانان نوروزی

تبریز همانند سال‌های گذشته با در نظر گرفتن رفاه حال گردشگران، اقدامات متنوعی را تدارک دیده است. یکی از مهم‌ترین برنامه‌های این شهر برای شناساندن جذابیت‌های گردشگری تبریز، تورهای تبریزگردی است که همه‌ساله اجرا می شود. در ایام نوروز ۱۳۹۴ نیز ۳۰ دستگاه اتوبوس آماده ارائه خدمت به مسافران است.

از دیگر اقدامات کلانشهر تبریز طرح ابداعی تاکسی‌های “از من بپرس” است که با تابلو‌های مخصوص خود در بدنه، به راهنمایی گردشگران و پاسخگویی به سوالات آن‌ها می‌پردازند. تعداد این تاکسی‌ها نیز ۱۰۰ دستگاه در نظر گرفته شده است. همچنین در نقاط مختلف شهر شاهد کیوسک‌هایی خواهید بود که از طرف میراث فرهنگی و گردشگری شهر تبریز برای ارائه خدمت به مسافران تدارک دیده شده‌اند.

در زمینه اقامتی نیز ۷۰ مدرسه به صورت فعال و ۵۰ مدرسه به صورت آماده در نواحی پنجگانه تبریز ارائه خدمت می‌کنند. جهت اسکان گردشگران و مسافران، پارک‌های متعددی در گوشه و کنار شهر با امکاناتی از قبیل نمازخانه، شیرآب، آب آشامیدنی، سرویس بهداشتی و … آماده‌سازی شده‌اند. این پارک‌ها عبارتند از پارک مسافر و پارک مسافر شمس، پارک آنالار و آتالار، پارک شمیم، پارک صائب تبریزی، پارک یادگار امام، پارک کوثر، فازهای یک و دو پارک بزرگ تبریز در میدان آذربایجان، کمپ گردشگری جاده تهران، پارک صدف، پارک باغمیشه، قوناخلارباغی در ابتدای جاده صوفیان، پارک نیلوفر و پارک ستارخان ابتدای جاده آذرشهر، باغ گلستان، پارک مسافر واقع در جاده باسمنج و پارک آبشار در ابتدای اتوبان پاسداران از سمت مرند.

به منظور سهولت در شناساندن آثار این شهر، در ایام نوروز بازدید از موزه‌های تبریز نیم‌بها بوده و حدود ۱۰۰ نفر به عنوان راهنمای گردشگری آموزش دیده‌اند.

علاوه بر موارد فوق، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز نیز ویژه برنامه‌های مختلفی را برای میهمانان نوروزی و شهروندان هدیه می‌دهد. از جمله این برنامه‌ها برگزاری سوگواری شمیم یاس توسط هنرمندان تئاتر شهر است که با توجه به تقارن ۴ روز نخست سال جدید با ایام فاطمیه در روز‌های سوم و چهارم فروردین ماه اجرا می‌شود.

یکی دیگر از برنامه‌های جذاب این شهر، مسابقه پیامکی معرفی شهر تبریز است. برای شرکت در این مسابقه می‌توانید در مدت تعطیلات نوروز ۹۴ جملات خود در وصف شهر تبریز و فرهنگ تبریز را به شماره پیامک ۱۰۰۰۶۴۱۳۷ ارسال نمایید.

پنجمین جشنواره تخم‌مرغ‌های نوروزی و همایش خوشنویسی بهار از دیگر برنامه‌های محبوب به شمار می‌رود. همایش خوشنویسی بهار با موضوع نگارش اشعار بهاری برگزار می‌شود و در نهایت آثار برگزیده این مجموعه به صورت نمایشگاه و بسته‌های چاپ شده در اختیار علاقمندان قرار می‌گیرد.

این بود خلاصه‌ای از اقدامات شهر تبریز برای میزبانی از مسافران و گردشگران عزیز خود. امید است که با کمک و بهره‌گیری از این امکانات سفر خوش و راحتی داشته باشد.

تورهای تبریز گردیb188IMG_21462651304-3789634

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

2 Comments

  1. تبریز پایتخت آزربایجان

  2. یاشاسین آزربایجان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.