اگر در دل زمستان دلتان هوای آبتنی کرده و می خواهید زیر برف در آب داغ شنا کنید، اگر از گرمای تابستان خسته شده اید و آب و هوای تمیز و سبک می خواهید و اگر از درد مفاصل و آرتوروز و … ذله شده اید حتما سری به شهر چشمه های ایران “سرعین” بزنید.

شهر سرعین از توابع استان اردبیل در ۳۰ کیلو متری شهر اردبیل واقع شده. این شهر  منحصر به فرد ترین چشمه های آب گرم و درمانی را در ایران و جهان داراست.

نمایی از شهر سرعین

نمایی از شهر سرعین

سرعین کوچک پرانرژی، در فصل تابستان به دلیل آب و هوای خنک و چشمه های منحصر به فرد پذیرای مسافران بسیاریست. و همچنین در زمستان با برف و آب های معدنی داغ از مهمانان خود پذیرایی می کند.

این شهر امکانات رفاهی متونع برای تمام اقشار جامعه دارد و مراکز اقامتی متعدد آن از هتل های ۵ ستاره تا مهمان پذیر و خانه ها شخصی اجاره ای می تواند با توجه به بودجه شما اقامتی خوش را برایتان رقم بزند.

با توجه به کوهستانی بودن منطقه و رونق دام پروری با خیال راحت از خودتان پذیرایی کنید و از اغذیه فروشی هایی که در زمستان معمولا تا نزدیک صبح خیابان ها را پر رفت و آمد نگه می دارند جگر ، کباب ،سیراب و شیردون،  آش دوغ ، سرشیر و عسل با فطیر سنتی و انواع دیگر غذا های سنتی خودتان را بی نصیب نکنید و توصیه می کنیم به صبحانه و وعده های غذایی هتل قناعت نکنید و در شهر دنبال آنچه می خواهید بگردید هوای پاکیزه و کوهستانی سر شار از اکسیژن اشتهایی وصف ناپذیر در شما ایجاد خواهد کرد برای چند روز سرکوبش نکنید.

خوشمزه های سرعین

خوشمزه های سرعین

این شهر کوچک با تمامی وجود و در تمام ساعات شبانه روز  به مهمانان خود خدمات رسانی می کند. آب گرم های سنتی مانند گاومیش گلی که صفای دیگری دارد و شما می توانید زیر بارش برف بستنی بدست در آن شنا کنید، یکی از جذابترین و شلوغ ترین آب گرم های شهر می باشد. می توانید مطمئن باشید با یک بار شنا در این آب گوگردی پر از املاح آنقدر جسم و روحتان آرامش خواهد یافت که هر چند وقت یکبار هوای سرعین به سرتان می زند و مشتری دائم سرعین خواهید شد.

گاومیش گلی

گاومیش گلی

البته که دیگر آب گرم های مدرن و زیبای سرعین نیز از این قاعده مستثنی نیستند. مراکز ماشاژ ، انواع سونا ها و… گذر ساعت را از شما خواهد ربود.

آبگرم های مدرن سرعین

آبگرم های مدرن سرعین

اگر  در زمستان به این مقصد رویایی سفر کرده اید حتما برای اسکی و اگر در تابستان مسافر سرعین بودید برای دیدن عشایر ،خوردن گوشت تازه، نوشیدن آب معدنی و استنشاق طبیعت به منطقه آلوارس سری بزنید پشیمان نخواهید شد.

آلوارس زمستانی

آلوارس زمستانی

پیست اسکی آلوارس

پیست اسکی آلوارس

دامنه های آلوارس

دامنه های آلوارس

هر سفری با خاطراتی که دارد اثری عمیق بر روح و جسم آدمی می گذارد، اما سفر به سرعین به دلیل منحصر بودنش متفاوت از دیگر سفر هاست ممکن است اولین باری که وارد شهر شدید در نگاه اول فکر کنید آیا واقعا این شهر همان است که خوانده ام و دیده ام، اما مطمئن باشید این سفر آخرین سفر شما به سرعین نخواهد بود، سرعین را خودتان با نگاه و چیزی که می خواهید کشف کنید.

نقشه گردشگری سرعین

نقشه گردشگری سرعین

دیدگاه خود را بنویسید


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.