پیست اسکی آلوارس پیشنهادی گرم برای لذت بردن از سرما

بسیاری از مردم از سفر لذت می‌برند و مایل‌اند در تمامی فصل‌های سال به مسافرت بروند؛ اما شاید در زمستان نمی‌دانند کدام مکان ها و جاذبه ها می تواند لذت بخش باشد. بیشتر افراد در زمستان بخاطر آب و هوای مناسب شهرهای جنوبی و گرم را انتخاب می کنند اما به عقیده ی من هر فصل زیبایی های خاص خودش را دارد پس نباید از زیبایی های فصل زمستان نیز غافل شد و لذت به تماشا نشستن دانه‌های برف و طبیعت سپیدپوش زمستانی و همچنین هیجان و لذت سُرخوردن بر دامنه های برفی را از دست داد.

پیشنهاد ما این است که از سرمای زمستان امسال بهره ببرید و در برنامه سفرهای زمستانی خود، استفاده از این جاذبه‌های و تفریحات فوق العاده زمستانی را فراموش نکنید. فقط به شرط رعایت اصول ایمنی سفر در این فصل زیبای سال.

پیست اسکی الوارس (4)

این روزها با نزدیک شدن به فصل زمستان ورزش اسکی یکی از بهترین ورزش هایی است که به ورزشکاران معرفی می شود ورزشی که البته فواید بی شماری نیز دارد و همچنین از تفریحاتی است که خانم‌ها و آقایان می‌توانند در کنار هم یا خانوادگی از آن لذت ببرند. پیست اسکی آلوارس که بزرگترین پیست اسکی از لحاظ وسعت در ایران می باشد یکی از بهترین پیشنهادها برای لذت بردن از این ورزش مهیج و همچنین گردش در زیبایی های دامنه سبلان و تنفس در هوای پاک آن و لذت بردن از برف‌های مرغوب است .

پیست اسکی الوارس (1)

استان سردسیر اردبیل، یکی از پربرف ترین استان های ایران است و به همین خاطر بلندی هایش در زمستان جان می دهد برای برف بازی و اسکی. همین ارتفاعات برف گیر و پیست های اسکی در زمستان از تفرجگاه های مهم استان بشمار می روند. مجموعه فرهنگی، توریستی و ورزشی آلوارس در یکی از زیباترین نقاط استان از لحاظ گردشگری و در نزدیکی روستای آلوارس یکی از همین مناطق خوش آب و هوا است که با امکانات تفریحی زیادی می تواند یک مقصد گردشگری کوتاه برای یک سفر زمستانی باشد. امکانات تفریحی و گردشگری مثل سرسره بازی، کارتینگ، تله سی یژ گرفته تا مسیر پیاده روی، امکاناتی است که در آلوارس منتظر شماست و انگیزه چنین سفری را بیشتر هم خواهد کرد.

پیست اسکی الوارس (3)

 شهر گردشگری سرعین در دامنه کوه سبلان در بین گردشگران به دلیل جاذبه های طبیعی و به ویژه آب های گرم معدنی و طبیعی با خواص درمانی شناخته می شود، اما هم اکنون فعالیت بزرگترین پیست اسکی کشور در این منطقه ظرفیت بزرگ گردشگری را برای استان ایجاد کرده است.

علاوه بر همه جاذبه های طبیعی، تاریخی، باستانی و تفرجگاه های بی شمار، سرعین امروز با پیست اسکی آلوارس نیز به شهرت رسیده است و با خارج شدن از منطقه گردشگری تک قطبی، سالانه در فصل زمستان و تا اواسط تابستان نیز پذیرای جمع کثیری از علاقه مندان به ورزش های زمستانی از جمله اسکی است. از این رو پیست اسکی آلوارس هم اکنون با تجهیز و توسعه به بزرگ ترین پیست اسکی کشور از لحاظ وسعت تبدیل شده است و به جهت دیر ذوب شدن برف های این منطقه می تواند در حدود شش الی هشت ماه از سال مورد استفاده قرار گیرد و از این لحاظ در کشور در رتبه اول است.

پیست اسکی الوارس (2)

تله سی یژ، پیست کارتینگ، پیست موتورسواری، پیست سرسره بازی، یک شهر بازی کوچک، غرفه صنایع دستی و رستوران از امکانات این مجموعه است. طول مسیر تله سی یژ آلوارس حدود یک هزار و ۲۰۰ متر است وقتی سوار این تله سی یژ شوید، می توانید مناظر کوهستان را از نمای بالا تماشا کنید.

پیست اسکی الوارس (5)

مسیر دسترسی:

سرعین در ۲۵ کیلومتری اردبیل است و برای رفتن به پیست آلوارس باید اول به این شهر رسید. خیابان ولیعصر (عج) سرعین تا کمربندی را به سمت غرب برانید و در میدان به سمت راست بپیچید. در میدان بعدی، جاده سمت چیتان را۲۰ کیلومتر ادامه بدهید تا بعد از عبور از روستاهای «گازیر»، «علیداشین»، «اوجور» و «آلوارس» به پیست اسکی برسید. اگر خودرو شخصی ندارید، می توانید از سرعین تاکسی دربست بگیرید تا با حدود ۳۰ هزار تومان شما را تا پیست ببرند.

نگین متین

من نگین متین اقدم عضو هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر و دارای مدرک کارشناسی ارشد اکوتوریسم و کارشناسی مدیریت جهانگردی از دانشگاه تبریز هستم. عاشق سفر و طبیعت هستم به همین دلیل علاقه داشتم رشته‌ام و کارم هم مرتبط با سفر باشه و عمده فعالیت‌هام در زمینه گردشگری هست. اولین فعالیت گردشگری‌ام رو در سال 92 با تولید محتوای گردشگری در ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک شروع کردم و بعدها فعالیت‌ام رو در وب سایت تخصصی گردشگری ارک توریسم، نشریه گردشگری کوله پشتی، اجرای رویدادهای گردشگری و پروژه‌ی یک دقیقه با تبریز ادامه دادم و راهنمای رسمی سازمان میراث فرهنگی استان آذربایجان شرقی هستم. کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم از سال 93 راه اندازی شد و من به تولید محتوای گردشگری به زبان‌های فارسی، ترکی استانبولی و انگلیسی در این وب سایت 5زبانه می‌پردازم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.