پیشنهاد یک گردش ماجراجویانه در آبشار سرکندیزج

اگر اهل طبیعت و از طرفداران پروپاقرص سفرهای ماجراجویانه و مهیج هستید برایتان پیشنهاد یک گردش فوق العاده داریم که شاید برای خیلی از شماها ناشناخته باشد . هم آغوشی با صخره های عظیم و با شکوه، آب تنی و لمس خنکای آب، شنیدن آوای دلنشین آب و هم مسیر شدن با آبشارها در هنگام فرود از دیواره های استوار می تواند بخشی از تجربیات این گردش جذاب باشد. پیشنهاد امروز ما برای یک ماجراجویی و کسب تجربیات جدید آبشار سر کندیزج شبستر می باشد.

photo_2016-11-04_21-57-52 photo_2016-11-04_21-58-00

این آبشار دیدنی در شمال روستای سرکندیزج در نزدیکی شهرستان شبستر واقع شده و یکی از مهمترین مناطق تفرج و کوهپیمایی در منطقه به حساب می آید. مسیر روستا از ۱۸ کیلومتری شرق شبستر جدا شده و یک جاده آسفالته پنج کیلومتری شما را به روستای سرکندیزج میرساند.

 در ادامه مسیر بعد از گذشتن از درختان بلند گردو و بادام به انتهای مسیر ماشین رو خواهید رسید و از آنجا تا محل آبشار حدود ۱۵ دقیقه پیاده روی دارید. آبشاری بسیار زیبا و دیدنی که طبیعت آن با طبیعت منطقه به کلی متفاوت است. اگرچه چشمه یا رود منتهی به آبشار، عرض کمی دارد ولی مسیر دسترسی به آن بسیار جالب و منحصر به فرد می باشد.

photo_2016-11-04_21-57-17 photo_2016-11-04_21-58-38

آبشار در انتهای یک شکاف حدود دویست متری واقع شده که دو طرف آن را صخره های بلند محاصره کردند و برای دیدنش باید از میان این دره و از دل آب بگذرید. در قسمت هایی از مسیر در بعضی از ماه های سال عمق آب به حدی است که در برخی نقاط تا زیر زانوی شما را هم خیس خواهد کرد و یکی از مهمترین جذابیت‌ های این آبشار، همین عبور کل مسیر از میان آب است. در این مسیر هیجان انگیز که از داخل آب عبور می کنید بد نیست نگاهی هم به بالای سرتان بیندازید ، سنگ های بزرگی را بالای سرتان مشاهده خواهید کرد که وسط دیواره های بلند قرار گرفته اند ، گویی که هر لحظه ممکن است با کوچکترین تکانی بیفتند!

photo_2016-11-04_21-58-14 photo_2016-11-04_21-58-33

 در انتهای شکاف، محوطه ای نمایان می شود که با قطرات آب پراکنده از آبشار بسیار هیجان انگیز و شادی بخش شده و عبور از این مسیر و رسیدن به آبشار در انتهای آن چنان لذتی به شما می دهد که برای همیشه در ذهنتان باقی خواهد ماند.

photo_2016-11-04_21-58-44  %d8%b3%d8%b1%da%a9%d9%86%d8%af-1

فقط بهتون توصیه می کنیم بهتره برای عبور از این مسیر از کفش راحت و ورزشی استفاده کنید و اگه پر شدن آب در کفش براتون آزار دهنده است میتوانید از دمپایی های پلاستیکی هم استفاده کنید و هچنین سعی کنید وسایل مختصر و مفید همراهتان باشد . امیدواریم یه گردش خوب و هیجان انگیزی را تجربه کنید.

 

نگین متین

من نگین متین اقدم عضو هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر و دارای مدرک کارشناسی ارشد اکوتوریسم و کارشناسی مدیریت جهانگردی از دانشگاه تبریز هستم. عاشق سفر و طبیعت هستم به همین دلیل علاقه داشتم رشته‌ام و کارم هم مرتبط با سفر باشه و عمده فعالیت‌هام در زمینه گردشگری هست. اولین فعالیت گردشگری‌ام رو در سال 92 با تولید محتوای گردشگری در ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک شروع کردم و بعدها فعالیت‌ام رو در وب سایت تخصصی گردشگری ارک توریسم، نشریه گردشگری کوله پشتی، اجرای رویدادهای گردشگری و پروژه‌ی یک دقیقه با تبریز ادامه دادم و راهنمای رسمی سازمان میراث فرهنگی استان آذربایجان شرقی هستم. کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم از سال 93 راه اندازی شد و من به تولید محتوای گردشگری به زبان‌های فارسی، ترکی استانبولی و انگلیسی در این وب سایت 5زبانه می‌پردازم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.