جزیره عشاق کجاست؟

قلب, شکلی است که نشانه عشق شناخته می شود و عاشقان برای بیان عشق عمیقشان از هر چیزی که قلب شکل باشد استفاده می کنند. حال چه بهتر که طبیعت نیز با آنها همکاری کند. برخی عوارض بر روی کره زمین نیز این بهانه را برای عشاق فراهم کرده است.چند نمونه از آنها جزایر طبیعی هستند که بنا بر شکل زیبایشان محل ابراز عشق و علاقه شده اند.

جزیره گالشنژاک – کرواسی

جزیره ی قلب شکل گالشنژاک در نزدیکی شهر تورانژ کرواسی به دلیل شکل زیبا و طبیعی خود به جزیره عشاق شناخته می شود

این جزیره یکی از انگشت شمار عوارض طبیعی قلب بر روی زمین است شکل خاص جزیره عشاق را نخستین بار دریانورد مورد علاقه ناپلئون به نام شارل فرانسیس بوتمپ-بوپره در قرن نوزدهم به روی نقشه آورد، اما پس از آن‌که تصاویر بهتری از آن در سال ۲۰۰۹ میلادی  به وسیله گوگل‌مپ تهیه شد، به شهرت جهانی رسید.

این جزیره امروزه به جزیره عشق یا جزیره عشاق معروف شده است.
این جزیره در مختصات ۴۳٫۹۷۸ درجه شمالی و ۱۵٫۲۵ درجه شرقی واقع شده و قطر آن ۵۰۰ متر و طول ساحل آن ۱٫۵۵ کیلومتر است و بلندترین بخش آن ۳۶ متر از سطح آب ارتفاع دارد.

love-island-485x728-718x478

 

جزیره کوچک مرجانی – استرالیا

خارج از جزایر Whitsunday در استرالیا یک جزیره قلبی شکل کوچکی وجود دارد که به طور طبیعی شکل گرفته و در سطح آب به شکل قلب ظاهر شده است. این جزیره کوچک مرجانی را فقط می توان از آسمان مشاهده و تحسین کرد؛ چون غواصی کردن، یا رفتن به روی آن و هر نوع عمل مشابه ممنوع است که همین امر باعث شده که برای گرفتن تصاویر از بالا و یا پیشنهادات ازدواج، این جزیره از محبوبیت زیادی برخوردار باشد. متاسفانه استرالیا برای توسعه جزایر مرجانی خود در جزیره اصلی در نزدیکی Whitsunday، برنامه هایی در پیش گرفته است که ممکن است زندگی این جزیره را در سال های آتی به خطر اندازد.

heart_shaped_land_2
Isla Corazón جزیره قلبی شکل – آرژانتین

این جزیره جنگلی که بر روی آب های یخ دریاچه ماسکاردی در آرژانتین قرار گرفته است؛ شکل زیبایی از قلب را به خود گرفته است. بسیاری از افرادی که بر روی رودخانه کایاک سواری میکنند؛ در اینجا برای گرفتن عکس، رد و بدل کردن عاشقانه ها توقف می کنند و خاطراتی از خود در یکی از زیباترین جزایر دنیا به جا می گذارند.

images

 

سانلی اشراقی

من سانلی اشراقی، عضو هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته برنامه ریزی گردشگری دانشگاه تبریز به پایان رسانده ام. از سال 1384 با گذراندن دوره های خبرنگاری به این حرفه علاقه مند شدم و از سال 1386 به طور رسمی وارد این حرفه شدم و با نشریات مختلفی از جمله روزنامه ارک همکاری مستمر داشته ام. پس از آشنایی با پدیده گردشگری علاقمند به تحصیل در این رشته شده و پس از پایان کارشناسی فیزیک هسته ای، به تحصیل در رشته گردشگری پرداختم از اوایل تحصیلم به برقراری ارتباط بین مطبوعات و گردشگری علاقمند بودم و این علاقه من را به سوی فعالیت در این زمینه سوق داد. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوا و طراحی و چاپ ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک به عنوان سردبیر و مدیر مسئول با همراهی تیم ارک توریسم اجرایی کردم . همچنین به عنوان عضو هیئت تحریره نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، فعالیت کردم. سال ۱۳۹۳، تیم ارک توریسم در راستای تولید محتوای الکترونیک ، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی کرد. زمینه تخصصی من در این گروه مباحث تاریخی میباشد در مورد تاریخ پر رمز و راز تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی آذربایجانی تسلط دارم. اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر زمینه های فعالیت ما در تیم متخصص و جوانمان هست. همچنین از سال ۱۳۹۶ پروژه یک دقیقه با تبریز را با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز دنبال می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.