عجایب هفتگانه طبیعی جهان

عجایب هفتگانه جهان باستان هزاران سال است که شناخته شده و کمتر اختلاف نظری بین مردم در مورد آنچه که باید در لیست قرار بگیرد، وجود دارد. با این حال، عجایب هفتگانه طبیعی جهان فهرست جدیدی است که باید برای انتخاب هفت مورد از بهترین جاذبه های طبیعی جهان اقدام می شد.

در سال ۱۹۹۷، شبکه خبری CNN فهرستی از جاذبه های شگفت انگیز جهان را که از عجایب طبیعت بودند، گرداوری کردند. البته برخی افراد امکان دارد با این لیست موافقت نداشته باشند اما بدون شک این نمونه های هفتگانه از عجایب طبیعی جهان به شمار می آیند. در این مطلب فهرست تهیه شده توسط CNN را برای شما عزیزان معرفی می کنیم.

seven wonders (8)

قله اورست:

قله اورست بلندترین نقطه روی زمین است. ارتفاع این کوه ۸۸۴۸ متر بوده و در مرز بین نپال و تبت واقع شده است. با اینکه قله اورست بلندترین نقطه روی زمین است اما بلندترین کوه جهان به شمار نمی آید. کوه مک کینلی در آلاسکا، براساس اندازه گیری انجام شده از پای کوه بالاتر از سطح آب دریا تا قله، بلندترین کوه جهان است. کوه موناکی در هاوایی با توجه به اینکه بیشتر بخش آن در زیر آب قرار گرفته، بلندترین کوه به شمار می آید.

seven wonders (7)

بندر ریو دو ژانیرو:

بندر ریو دو ژانیرو واقع در برزیل، بر اثر فرسایش اقیانوس اطلس ایجاد شده است. این بندر توسط کوه های یکپارچه زیبا و باشکوه گرانیت احاطه شده است که شامل کوه معروف کله قندی (Sugar Loaf) در ۳۹۵ متری، قله کورکوادو در فاصله ۷۰۴ متری و تپه های تیجوکا در ۱۰۲۱ متری می باشد. در همین منطقه چندین جزیره معروف از جمله جزیره مارها نیز وجود دارد که برای گردشگران بسیار جذاب می باشد.

seven wonders (5)

دیواره بزرگ مرجانی:

دیواره بزرگ مرجانی بزرگترین ساختار منفردی است که توسط موجودات زنده پدید آمده است. دیواره بزرگ مرجانی به عنوان بزرگترین صخره مرجانی جهان، شامل بیش از ۹۰۰ جزیره و بیش از ۲۹۰۰ صخره جداگانه است و از یکی از متنوع ترین اکوسیستم های جهان پشتیبانی می کند.

seven wonders (2)

آبشار ویکتوریا:

آبشار ویکتوریا واقع در مرز بین زامبیا و زیمباوه، بر اساس عرض و ارتفاع آن، بزرگترین آبشار جهان محسوب می شود. عرض این آبشار ۱٫۷ کیلومتر و ارتفاع آن ۱۰۸ متر است.

seven wonders (6)

آتشفشان پاریکوتین:

پاریکوتین یک مخروط خاکستر آتشفشان در مکزیک است که به عنوان یک آتشفشان فعال، از عجایب هفتگانه طبیعی جهان به شمار می آید. آخرین فوران این آتشفشان در سال ۱۹۵۲ بوده است.

seven wonders (9)

گرند کانیون:

گرند کانیون یک تنگه عظیم است که در آریزونا در ایالات متحده قرار دارد و توسط رودخانه کلرادو ساخته شده است. اگرچه این تنگه پرشیب ترین و طولانی ترین تنگه جهان نیست، اما به عنوان یکی از عجایب هفتگانه طبیعی جهان شناخته می شود زیرا اندازه و مقیاس کلی آن با چشم انداز زیبا و رنگارنگ ترکیب شده است.

seven wonders (3)

شفق قطبی:

شفق قطبی که به چراغ های شمالی نیز معروف است، به طور طبیعی روشنایی زیبایی را به وجود می آورد که جذابیت آسمان را دو چندان می کند. شگفت انگیزترین چشم انداز این شفق های قطبی زمانی است که همچون امواجی در سراسر آسمان به نظر می رسند.

seven wonders (4)

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.