وانواتو، بهشتی آتشفشانی روی زمین

اگر فکر می کنید تا به امروز خیلی جاها را دیده اید و دیگر هیچ مقصدی شما را به سمت خودش جذب نمی کند می توانید نگاهی بیندازید به این بهشت زیبا، وانواتو .

وانواتو کشوری جزیره ای کوچک در جنوب اقیانوس آرام است که از ۸۳ جزیره تشکیل شده که به شکل حرف لاتین Y قرار دارند. چیزی که این کشور کوچک را جذاب می کند این است که طی یک زمان خیلی کوتاه می توانید از قرن ۲۱ و دنیای مدرن امروز به زمان گذشته و تاریخ برگردید. وانواتو سمبل دریایی آبی ، حیات وحش فوق العاده ، فرهنگی غنی و مردمانی میهمان دوست است. وانواتو یکی از آن مقاصد مشهور است که علاقه مندان به مناطق گرمسیری و طبیعت دست نخورده آن را دوست دارند. یکی از جزایر مشهور این کشور که هم بسیار زیباست و هم بخاطر داشتن آتشفشان فعال از بقیه جزایر جداست آمبریم است.

آمبریم مثلثی شکل است و پنجمین جزیره بزرگ این کشور محسوب می شود. چیزی که توریست ها را به این جزیره می کشاند آتشفشان فعال و سبزیجات گرمسیری آن است. در این جزیره هیچ هتلی وجود ندارد بلکه فقط خانه های سنتی ییلاقی بعنوان اقامتگاه موجود است.

در وانواتو جشن ها و فستیوال های مختلفی برگزار می شود بنابراین بهترین زمان برای بازدید از این کشور و جزایرش بین ماههای می تا اکتبر می باشد که دمای هوا نیز بین ۱۸ تا ۲۸ درجه است.

آب و هوای ونواتو گرمسیری و نیمه گرمسیری است ، فصل خشک این جزیره بین ماههای می تا اکتبر است که همانطور که گفته شد بهترین زمان برای بازدید از این منطقه به شمار می رود. بین ماه های نوامبر تا آوریل هوای این منطقه بیشتر بارانی است.

vanuatu (1)

vanuatu (12)

vanuatu (1)

vanuatu (2)

vanuatu (3)

vanuatu (4)

vanuatu (6)

vanuatu (7)

vanuatu (8)

vanuatu (9)

vanuatu (10)

vanuatu (11)

منبع: lastsecond.ir

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.