سمینار باستان شناسی با موضوع «نخستین انسان در ایران»

نخستین سخنرانی از مجموعه سمینارهای «باستان شناسی ایران‌ دیروز‌، امروز‌، فردا» با موضوع « نخستین انسان در ایران » برگزار می شود.

کارگروه تخصصی «باستانشناسی» بنیاد ایرانشناسی‌ روز دوشنبه – ۲ شهریور – با سخنرانی حامد وحدتی نسب، فوق دکتری زیست، باستان شناسی و عضو هیات علمی و دانشیار گروه باستانشناسی دانشگاه تربیت مدرس و مولف کتاب «پیدایش انسان» در محل بنیاد ایرانشناسی در ساعت ساعت ۱۰ صبح برگزار خواهد شد.

بخش مهمی از دانش باستان‌شناختی در ایران و جهان که نقش تعیین کننده در تدوین تاریخ فرهنگ و تمدن بشری دارد،‌ موضوع بیش از تاریخ به‌طور عام و پیدایش انسان (به عنوان موجودی فرهنگساز) است.

گذشته از آن، تدوین دانش بومی و حرکت به سمت مرجعیت دانش‌های ایرانی در جهان معاصر‌، امری ضروری جلوه می‌کند.

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.