کشف دیوارنگاره ۲۰۰۰ ساله رومی در فرانسه

خبرگزاری ارک: دیوارنگاره ای متعلق به دوران حکومت امپراطوری روم به قدمت ۲۰ تا ۷۰ سال پیش از میلاد در فرانسه پیدا شد.

باستان‌شناسان موفق شدند دیوارنگاره ای سالم که ۲۰ تا ۷۰ سال قبل از میلاد خلق شده را در فرانسه کشف کنند.

این اثر جزو معدود دیوارنگاره های ایتالیایی است که خارج از این کشور یافت شده و شبیه نقاشی‌های دیواری است که در پمپی دیده می‌شود.

تاکنون بیش از ۱۲ هزار قطعه از این اثر هنری را کنار هم قرار داده‌اند. این دیوارنگاره تصویر مرد جوانی را نشان می‌دهد که در حال نواختن چنگ است.

به گزارش آرکئولوژی، باستان‌شناسان اعلام کردند تکمیل این تصویر ممکن است حتی ۱۰ سال به طول بیانجامد.

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.