کشتی تملک و مرمت هتل کیهان به ساحل رسید

هتل کیهان یا خانه فتح الله زاده یکی از خانه‌های قدیمی تبریز است و با وجود مجاورت بنا با یکی از اصلی ترین جاذبه‌های گردشگری تبریز سالهاست به دور از توجه مسئولین در معرض آسیب‌های محیطی در حال تخریب شدن بود.

شهردار منطقه ۸ تبریز از تملک خانه تاریخی فتح‌اله‌زاده معروف به هتل‌کیهان، به منظور مرمت و احیای این بنای زیبا و قدیمی خبر داد.

به منظور مرمت و احیای خانه تاریخی فتح‌اله‌زاده معروف به هتل‌کیهان در مجاورت ارک علیشاه، طبق تفاهم به عمل آمده بین بنیاد مصلا و شهرداری منطقه ۸، مقرر شده این ساختمان تاریخی توسط مصلی  تملک گشته و به زودی عملیات  احیا و مرمت آن توسط شهرداری منطقه ۸ تبریز آغاز شود.

وی اضافه کرد:  پیرو توافقات انجام یافته این اثر تاریخی بعد از تملک‌، با همکاری سازمان میراث فرهنگی و شهرداری منطقه ۸، مرمت و احیا گشته و با کاربری مرتبط مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

مدبر اظهار امیدواری کرد با مرمت این هتل تاریخی  گام موثری در صیانت از خانه‌های تاریخی شهر تبریز برداشته شود.

گفتنی است خانه تاریخی فتح‌اله‌زاده، هتل زیبایی بوده است با گچ‌بری‌های ظریف و دیدنی در جوار ارک تبریز که متاسفانه در سال‌های اخیر با صدماتی مواجه شده است.

نادره مشهور

سلام، من نادره مشهور هستم، دانش‌آموخته کارشناسی ارشد برنامه ریزی گردشگری از دانشگاه تبریز و مدیرعامل شرکت بینش فراگیر ارک سفر. به گردشگری، عکاسی و گرافیک علاقه مندم و در زمینه توسعه کسب و کارهای جدید نیز فعالیت دارم. فعالیت خود را در حوزه رسانه و گردشگری از سال 92 و از روزنامه ارک آغاز کردم. در ارک توریسم مقالاتی در حوزه جاذبه‌های گردشگری تاریخی تالیف میکنم. مدیر اجرایی پروژه یک دقیقه با تبریز هستم و ترجمه مقالات به زبان آلمانی و فرانسه را بر عهده دارم. به واسطه علاقه به برنامه نویسی و گرافیک بخشی از مسئولیت توسعه وب سایت ارک توریسم را نیز بر عهده گرفته ام. امیدوارم روزی ارک توریسم به مرجع اصلی اطلاعات گردشگری ایران و تبریز تبدیل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.