پرواز مستقیم تهران – سوچی برقرار شد

خبرگزاری ارک: پرواز مستقیم تهران – سوچی برقرار شد و اولین هواپیمای خطوط هوایی ماهان مسافران ایرانی را به شهر بندری سوچی روسیه در ساحل دریای سیاه منتقل کرد.

پورتال خبری روسی تور بیزنس ویژه اخبار مربوط به گردشگری نوشت:دیروز (چهارشنبه) اولین هواپیمای حامل مسافران ایرانی از تهران با هواپیمای شرکت هواپیمایی ماهان ایر در فرودگاه شهر سوچی در جنوب روسیه فرود آمد.

این هواپیما از نوع ایرباس ۳۱۰- ۳۰۰ و حامل ۱۴۳ گردشگر ایرانی بود.مطابق برنامه اعلام شده، شرکت هواپیمایی ماهان، هر هفته دو پرواز از تهران به سوچی خواهد داشت. انتظار می رود تعداد پروازها در ماه اوت (ماه آینده میلادی) به ۳ پرواز در هفته برسد.وادیم کریوخین معاون یک شرکت جهانگردی روسی (دست اندرکار همکاری با شرکت های گردشگری ایرانی) در گفتگو با خبرگزاری روسیا سگودنیا پیش بینی کرد در تابستان سالجاری حدود ۴ هزار گردشگر ایرانی به سوچی سفر کنند.

کریوخین گفت اگر این فصل موفق برگزار شود پرواز هفته ای یک هواپیما از تهران به سوچی طی تمام سال ادامه خواهد داشت.

دکتر مهدی سنایی سفیر ایران در روسیه در دسامبر سال گذشته خاطرنشان کرده بود وزارتخانه های امور خارجه ایران و روسیه در آینده نزدیک تفاهم نامه تسهیل رژیم روادید بین دو کشور را امضا می کنند.

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.