شهر ورینداوان، پناهگاهی برای زنان فراموش شده هند

ورینداوان یک شهر مقدس در هندوستان است که بسیاری از زنان بیوه هند را در خود جای داده است. زنان بیوه برای فرار از زندگی طاقت فرسا پس از آنکه خانواده های شان آن ها را به حال خود رها می کنند به آنجا پناه برده و در آن زندگی می کنند.

در شهر ورینداوان بیش از ۴۰۰۰ معبد وجود دارد. گفته می شود نزدیک به نیمی از جمعیت این شهر ۶۰ هزارنفری را زنان بیوه تشکیل می دهند. ورینداوان در واقع مکانی برای زنان فراموش شده است که پس از مرگ همسرانشان بی پناه و فقیر مانده اند. بر اساس باوری خرافی در هند برخی معتقدند بیوه ها بدبختی بار می آورند و آن ها را در مردن شوهران شان مقصر می دانند؛ به همین خاطر زندگی بسیاری از این بیوه ها به فقر و تنگدستی می انجامد.

“پراواتی” زنی ۷۰ ساله که با عصای چوبی حرکت می کند پس از آنکه خانواده اش او را رها کرد، به ورینداوان آمد. او با اندوه می گوید: «وقتیکه شوهرم مرد، مرا از خانه بیرون انداختند. اعضای خانواده فکر می کردند که شاید من سبب این بدبختی بوده باشم. قسمت و تقدیر مرا به اینجا آورد و من می خواهم در این شهر مقدس بمیرم»

vrind

Vrindavan-India0004

47

4865118-3x2-940x627

induzvalleydotcom

vrindavan-holi-widows
VRINDAVAN-Widows-550x351

INDIA-10212_0

vrindavan-location-map

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.