خبرگزاری ارک: مهندس فتاح رضوانی، مدیرکل فرودگاه بین المللی سردارجنگل رشت از راه‌اندازی خط پرواز رشت به استانبول از ۱۸ تیرماه خبر داد‌.

مدیرکل فرودگاه بین المللی سردارجنگل رشت اعلام کرد: اولین پرواز رشت به استانبول به شماره ۵۳۷-۵۳۶ مسیر استانبول به رشت و بالعکس روزهای پنج‌شنبه هر هفته از ۱۸ تیرماه توسط شرکت هواپیمایی اطلس گلوبال انجام می‌شود و تا مهرماه ادامه خواهد داشت.

پرواز استانبول – رشت و بالعکس در ساعت ۰۳:۱۵ نیمه شب وارد فرودگاه رشت شده و ۰۴:۳۵ صبح این فرودگاه را به مقصد استانبول ترکیه ترک خواهد کرد.

با توجه به اینکه ساعات عملیاتی فرودگاه رشت ۰۶:۳۰الی ۲۰:۳۰ در کتاب هوانوردی(AIP) اعلام شده است، لذا به منظور پذیرش پروازهای خارجی از جمله مسیر رشت به استانبول در نیمه شب موافقت شده است.

۱۳ ارگان با محوریت اداره‌کل فرودگاه استان مسئولیت ارائه خدمات امنیتی، خدماتی و امدادی در پروازهای خارجی را به عهده دارند که با بهسازی ترمینال قدیم، زیرساخت‌های لازم جهت ارائه خدمات فراهم شده است که از جمله می‌توان به تجهیزات گذرنامه ناجا با هزینه دو میلیارد و ۱۱۰ میلیون ریال از محل اعتبارات شرکت فرودگاه‌های کشور اشاره کرد.

با اضافه شدن مسیر رشت به استانبول تعداد ۶۲ سورتی پرواز داخلی و دو سورتی پرواز خارجی در هفته از فرودگاه سردارجنگل رشت به مقاصد تهران، مشهد، شیراز، کیش، بندرعباس، عسلویه، اهواز و استانبول انجام می‌شود.

دسته بندی ها : اخبار گردشگری

دیدگاه خود را بنویسید


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.