آبشار بیشه؛ عروس آبشارهای استان لرستان

آبشار بیشه یکی از آبشارهای استان لرستان است. این آبشار در دل کوههای زاگرس در شهرستان خرم آباد قرار گرفته‌است. ارتفاع آبشار حدود ۵۸ متر تا سطح رودخانه است و سطحی به عرض حدود بیست متر را پوشانیده است. آب آبشار از چشمه های متعدد تأمین گردیده و پس از عبور از ایستگاه راه آهن بیشه، به رودخانه سزار می ریزد.

2آبشار بیشه

آبشار بیشه نیز یکی از همان صدها چشمه ای است که با لطافت و زیبایی خاصی از ارتفاع ۵۸ متری به رودخانه می ریزد تا دل های مشتاقان زیبایی های طبیعت که از دلمشغولی های شهر خسته اند را آرامش بخشد.

آبشار بیشه 3

به علت هم جواری این آبشار با چندین مجموعه زیبا همچون جنگل‌های پهناور بلوط، روستای زیبای بیشه و چشم‌انداز ایستگاه راه آهن بیشه از این آبشار و از طرفی هوای خنک و با طراوت، سرسبزی و شادابی کوه‌های بلند و دلنشین بیشه را به یک منطقه دیدنی و جذاب برای گردشگران تبدیل کرده‌است. در پائین ایستگاه و در دل درختان بلند جویبارهای صاف و زلال، اقامتگاه‌های چوبی و زیبائی در اختیار بازدید کنندگان قرار می‌گیرد و مسافران و علاقمندان در آنجا به استراحت می‌پردازند. علاوه بر این اقامتگاه‌ها مسافران می‌توانند در پائین آبشار و روبروی ایستگاه چادر برپا نمایند و به استراحت بپردازند.

آبشار بیشه 4

 در گذشته تنها راه ارتباطی برای رسیدن به آبشار خط آهن تهران – اهواز بود، اما اکنون راه آسفالته از طریق خرم آباد نیز می تواند میزبان گردشگران باشد. طبیعت منطقه دارای پوشش گیاهی بلوط است که زیبایی چشم نوازی به وجود آورده است. رودخانه خروشان سزار، که از چشمه ها و انشعابات متعدد آبگیری می کند، در دل اشترانکوه پیچ و تاب می خورد تا نهایتاً در شمال خوزستان به سد دز بریزد.

آبشار بیشه 5

بهترین مسیر دسترسی به آبشار بیشه از طریق راه آسفالته به طول ۶۵ کیلومتر است که از کنار ایستگاه قطار زیر پل راه آهن می گذرد، از آنجا برای رسیدن به آبشار بیشه حدود چندصد متری پیاده روی کرد تا به آبشار رسید.

نادره مشهور

سلام، من نادره مشهور هستم، دانش‌آموخته کارشناسی ارشد برنامه ریزی گردشگری از دانشگاه تبریز و مدیرعامل شرکت بینش فراگیر ارک سفر. به گردشگری، عکاسی و گرافیک علاقه مندم و در زمینه توسعه کسب و کارهای جدید نیز فعالیت دارم. فعالیت خود را در حوزه رسانه و گردشگری از سال 92 و از روزنامه ارک آغاز کردم. در ارک توریسم مقالاتی در حوزه جاذبه‌های گردشگری تاریخی تالیف میکنم. مدیر اجرایی پروژه یک دقیقه با تبریز هستم و ترجمه مقالات به زبان آلمانی و فرانسه را بر عهده دارم. به واسطه علاقه به برنامه نویسی و گرافیک بخشی از مسئولیت توسعه وب سایت ارک توریسم را نیز بر عهده گرفته ام. امیدوارم روزی ارک توریسم به مرجع اصلی اطلاعات گردشگری ایران و تبریز تبدیل شود.

2 Comments

  1. باسلام
    ممنون از پست خوبتون.

  2. وای چه جای با صفایی
    ممنون از معرفی این طبیعت زیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.