خبرگزاری ارک: باستان شناسان در ناصره خانه ای را یافته اند که گمان می کنند خانه کودکی عیسی مسیح باشد.قدمت خانه به قرن یکم میلادی باز می گردد و احتمال می رود که حضرت مریم و مسیح در آن زندگی کرده باشند. این خانه که با دیوارهایی از نیمی سنگ و نیمی ساروج درست شده است، در درون یک تپه سنگی جای دارد.

،باستان شناسان در ناصره خانه ای را یافته اند که گمان می کنند خانه کودکی عیسی مسیح باشد.

قدمت خانه به قرن یکم میلادی باز می گردد و احتمال می رود که حضرت مریم و مسیح در آن زندگی کرده باشند.

این خانه که با دیوارهایی از نیمی سنگ و نیمی ساروج درست شده است، در درون یک تپه سنگی جای دارد. اولین بار در سال ۱۸۸۰ بود که راهبه های صومعه ناصره این خانه را کشف کردند، اما در سال ۲۰۰۶ بود که باستان شناسی انگلیسی به نام کِن دارک بر روی آن بیشتر مطالعه کرد و قدمتش را به قرن اول میلادی تخمین زد.

این خانه که در صده های پس از مسیح، ساکنان دیگری نیز داشته است به باور همه آنها خانه ایست که وی در آن بزرگ شده است.

طبق گفته پروفسور کن جنگجو های صلیبی و بیزانسی از این خانه به خوبی نگهداری کرده اند چراکه باور داشته اند که خانه عیسی مسیح است.اشیای باستانی ای که در این خانه پیدا شده است شامل دیگ های شکسته، دوک چرخ ریسی و ظرف های آهکی است که گواهی می دهد که خانواده ای اینجا زندگی می کرده است.

باستان شناسان همچنین کشف کردند که خانه برای مدتی در قرن اول رها شده است و بعدها به عنوان محلی برای دفن اجساد استفاده شده است. هنوز هم دو قبر خالی در کنار خانه قرار دارد. در دوره بیزانس، کلیسایی نیز در کنار این خانه و دو قبر ساخته شد که در قرن هشتم متروک شد.

اما جنگجویان صلیبی در قرن دوازدهم دوباره آن را تعمیر کرده و رونق بخشیدند ولی در قرن سیزدهم کلیسا به آتش کشیده شد.

 

 

دسته بندی ها : اخبار گردشگری

دیدگاه خود را بنویسید


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.