خرداد ماه زمان سفر به دل طبیعت است آنان که هوس آرامش و هوای تازه کرده اند بار خود را بسته اند و آماده حرکت هستند مسیر طبیعت گردی روستای بودالالو ، دریاچه نئور و روستای سوباتان را پیشنهاد می کنیم.

اگر از کسانی هستید که لیستی از زیباترین های طبیعت را تهیه کرده اید و نیتتان سفر با برنامه است و یا از افرادی هستید که راه پیش می گیرند و بر سر دوراهی یکی را انتخاب کرده سر به جاده می نهند.

پیشنهاد ما برای هر دو گروه سفر در مسیر طبیعت گردی روستای بودالالو ، ذریاچه نئور و روستای سوباتان است که یکی از بهترین مقاصد فصل بهار و ماه خرداد می باشد.

فقط با پیمودن ۳۵ کیلومتر از اردبیل در جاده سرچم  به روستای بودالالو خواهید رسید مناظر طبیعی روستا و مهمان نوازی اهالی خون گرم آن شما را مسحور خواهد کرد.

بودالالو بودالالو بودالالو

 

اگر خودرویتان مناسب جاده های کوهستانی نیست  نگران نباشید،در فصول مسافر خیز مثل بهار و تابستان خودروهای  نیسان منتظرند طبیعت گردان را به دریاچه نئور برسانند. بهتر است ۱۳ کیلومتر پر فراز و نشیب تا دریاچه را با این نیسان ها به راهتان ادامه دهید.

دریاچه نئور با وسعت ۲۱۰ هکتار بزرگترین دریاچه آب شیرین طبیعی استان اردبیل می باشد. این دریاچه با عمق ۵٫۵ تا ۱۳ متر در یکی از دره های کوهستان باغرو در ارتفاع ۲۵۰۰ متری از سطح دریا واقع شده است.

دریاچه نئور

نئور که آب آن از چشمه های کف و اطراف و همچنین نزولات آسمانی تامین می شود زیستگاه نوع خاصی از ماهی قزل آلا با نام قزل آلای رنگین کمان است.
دریاچه نئور

 

آب وهوای مساعد ، بارش های مناسب ، پوشش گیاهیو گونه های جانوری  این دریاچه و محیط اطرافش را فضای مناسبی برای طبیعت گردان و آنان که به دنبال آرامش هستند بدل کرده است.

گونه های گیاهی طبی در کوه های اطراف دریاچه به وفور یافت می شد و شما را به مهمانی طبیعت دعوت می کند .برای انان که به دنبال مناطق شکار و صید هستند لازم به ذکر است که در این منطقه شکار پرندگان آبی ممنوع می باشد.

دریاچه نئور

بعد از گشت و گذار در دریاچه و کوههای زیبای اطراف آن با ۱۸ کیلومتر کوه پیمایی و حرکت از میان ابرها و استنشاق اکسیژن و لذت بردن از مناظر طبیعی و رمه های جنبان منطقه به روستای زنده سوباتان خواهید رسید. البته مسیر خاکی مناسب برای نیسان ها و خودروهای مناسب جاده های کوهستانی هم وجود دارد که در صورت تمایل می توانید از آنها استفاده کنید ولی گزینه اول با همراه داشتن راهنما یا GPS لذت سفر را دو چندان خواهد کرد.

سوباتان

سوباتان

روستای ییلاقی سوباتان که تلاش دارد هویت و زیبایش را مقابل سیل گردشگران حفظ کند  با شقایق های خفتهدر مه هر بیننده ای را به خود جذب می کند. مردم مهمانواز و خون گرم همیشه آماده پذیرایی از گردشگران هستند و با گرمی شما را پذیرا خواهند بود.

سوباتان

می توانید با اتراق در این شهر و خانه های اجاره ای اش از لذت کباب های با گوشت تازه که طعم بهار می دهند و لبنیات محلی بهرمند شوید.

سوباتان سوباتان

دیدگاه خود را بنویسید


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.