خانه های بامبو در بالی اندونزی

الورا هاردی (Elora Hardy) شغل موفق خود را در صحنه های مد NY ترک کرد و به ساخت خانه های بامبو در اندونزی پرداخت. ساکنان جزیره بالی و تیم او ۵ سال از عمر خود را به ساخت و ساز این خانه ها سپری کرده و معتقد بودند که بامبو یک منبع کمتر استفاده شده و در عین حال تجدید پذیر است.

هاردی از مواد حفاظتی Boron که به طور طبیعی در طبیعت وجود داشت، در درمان بامبوها و غیرقابل هضم کردن آن ها برای حشرات استفاده کرد.

هاردی این کار را از پدرش الهام گرفته بود. هاردی می گوید: «پدرم از بامبو در ساخت تمام ساختمان ها و محوطه های دانشگاه ها استفاده کرده بود زیرا می خواست به وعده خود عمل کند.»

او همچنین می گوید: « این یک وعده به کودکان است. بامبو یک ماده پایدار است که تمامی ندارد. و هنگامی که من برای اولین بار ۶ سال پیش این سازه ها را در حال ساخت دیدم، فکر کردم که این یک اتفاق عالی است…چرا این اتفاق زودتر رخ ندهد؟»

بامبو دارای نیروی فشردگی همچون بتن بوده و نسبت استحکام به وزن آن همچون فولاد است. بامبو همچنین یکی از گیاهانی است که به سرعت رشد می کند. تنها نقطه صعف آن آسیب های حشرات و رطوبت است که این نیز اگر تحت درمان باشد، می تواند یک عمر پایدار بماند.

bamboo-house-ted-talk-sharma-springs-elora-hardy-ibuku-bali-21

bamboo-house-ted-talk-sharma-springs-elora-hardy-ibuku-bali-41

bamboo-house-ted-talk-sharma-springs-elora-hardy-ibuku-bali-51

bamboo-house-ted-talk-sharma-springs-elora-hardy-ibuku-bali-62

bamboo-house-ted-talk-sharma-springs-elora-hardy-ibuku-bali-71

bamboo-house-ted-talk-sharma-springs-elora-hardy-ibuku-bali-81

bamboo-house-ted-talk-sharma-springs-elora-hardy-ibuku-bali-91

bamboo-house-ted-talk-sharma-springs-elora-hardy-ibuku-bali-101

bamboo-house-ted-talk-sharma-springs-elora-hardy-ibuku-bali-111

bamboo-house-ted-talk-sharma-springs-elora-hardy-ibuku-bali-121

bamboo-house-ted-talk-sharma-springs-elora-hardy-ibuku-bali-131

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.