خبرگزاری ارک: محمد حسن طالبیان، معاون میراث فرهنگی،از لغو تعطیلی هفتگی موزه‌ها و اماکن تاریخی تحت پوشش سازمان میراث فرهنگی و گردشگری خبر داد و اعلام کرد: از این به بعد موزه‌ها فقط در ۶ روز از سال تعطیل خواهند بود.

معاون میراث فرهنگی، در بخشنامه‌ای به همه‌ استان‌ها و کاخ موزه‌های کشور، ساعت کار موزه‌ها را از ۹ صبح تا ۱۹ اعلام و تعطیلی هفتگی همه‌ اماکن مذکور را لغو کرد.

در این بخشنامه همچنین آمده است، افزایش ساعت کاری موزه‌ها، مجموعه‌ها و اماکنی که ظرفیت بازدید بیشتری دارند براساس صلاحدید مدیران بدون مانع است.

همچنین براساس این بخشنامه، موزه‌ها، کاخ موزه‌ها و اماکن فرهنگی- تاریخی تحت پوشش سازمان میراث فرهنگی در روزهای ۱۴ خرداد به مناسبت رحلت حضرت امام خمینی(ره)، بیست و یکم ماه رمضان به مناسبت شهادت حضرت امام علی (ع)، بیست و پنجم شوال به مناسبت شهادت حضرت امام جعفر صادق(ع)، نهم و دهم محرم به مناسبت تاسوعا و عاشورای حسینی و بیست و هشتم ماه صفر به مناسبت رحلت حضرت رسول اکرم(ص) و شهادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) تعطیل است.

علاوه بر تعطیلی کاخ موزه‌ها پیش از تصویب این طرح، موزه‌های زیر نظر سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در سراسر کشور یک روز در هفته یعنی روزهای دوشنبه و فقط کاخ گلستان برای از دست نرفتن زمان گردشگران در روزهای یک‌شنبه تعطیل بودند، خبر تغییر قیمت‌های ورودی موزه‌ها از اواخر سال گذشته نیز قابل توجه است.

دسته بندی ها : اخبار گردشگری

۱ دیدگاه به ثبت رسیده است.

  1. کهوری نژاد گفت:

    خیلی جالبه! یک معلم حداقل ۱۲۰ روز در سال را در تعطیلات بسر می برد همان معلم در بدترین شرایط دوبرابر یک کارمند موزه حقوق میگیرد.حقوق پرسنل میراث فرهنگی(زیر مجموعه نهاد ریاست جمهوری) بقدری حقیرانه و فقیرانه است که هیچ کس باور نمی کند. به یک فوق لیسانس بین ۸۰۰ الی یک میلیون دویست حقوق میدهند که فقط از گشنگی نمیرد.

دیدگاه خود را بنویسید


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.