ماجراجویی در خطرناک ترین پل جهان

اکثر پل های ساخته شده در گوشه و کنار زندگی بشر برای عبور وی از دو حد فاصل غیر ممکن بوده است. اما باید امنیت این پل ها و تضمین به سلامت رد شدن از آن ها نیز مطرح باشد. اما ظاهرا همیشه هم این طور نیست. ما همه روزه از پلهایی متفاوت و با آرامش خاطر عبور میکنیم اما همچنان در نقاط مختلف جهان پلهایی هست که عبور از آنها جرات بسیاری میخواهد.

اگر اهل خطر کردن هستید و دوست دارید مثل هنرپیشه های اکشن همیشه در جدال با مرگ و زندگی باشید، پیشنهاد می کنیم سری به پاکستان بزنید و رد شدن از روی خطرناک ترین پل دنیا را تجربه کنید!

dangerous-rope-bridge-1

پل های زیادی هستند که لقب ترین های دنیا را با خود یدک می کشند؛ مرتفع ترین پل دنیا، طولانی ترین پل دنیا، عجیب ترین پل دنیا، بلندترین پل دنیا و… اما شاید لقب خطرناک ترین پل دنیا متعلق به پل طنابی حسینی در پاکستان اختصاص بگیرد که هر روز عابران خود را تا مرز مرگ می برد. پاکستان پل های معلق و طنابی زیادی دارد اما این پل آنقدر در میان مردم معروف شده که حتی گردشگران هم برای دیدن آن سری به دریاچه می زنند تا خطرناک ترین پل جهان را از نزدیک ببینند.

the_worlds_most_640_03

پل معلق حسینی، مسیر دسترسی مردم محلی به شهرهای شمالی پاکستان است که از زمان های دور، نقشی کلیدی در حمل و نقل مردم پاکستان داشت اما به مرور زمان آنقدر فرسوده شد که حالا رد شدن از آن مهارت می خواهد. چیزی که پاکستانی ها در گذر از پل کسب کرده اند و در حقیقت امروز دیگر کمتر بومی ای می بینید که از آزمون راه رفتن روی پل سربلند بیرون نیاید!

جالب است بدانید که این دریاچه آنقدر دیدنی و زیبا است که خیلی از گردشگران ماجراجو حاضرند خطر عبور از پل را به جان بخرند اما مناطق دیدنی دریاچه را تماشا کنند.

Hussaini-Hanging-Bridge.-Pakistan

نگین متین

من نگین متین اقدم عضو هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر و دارای مدرک کارشناسی ارشد اکوتوریسم و کارشناسی مدیریت جهانگردی از دانشگاه تبریز هستم. عاشق سفر و طبیعت هستم به همین دلیل علاقه داشتم رشته‌ام و کارم هم مرتبط با سفر باشه و عمده فعالیت‌هام در زمینه گردشگری هست. اولین فعالیت گردشگری‌ام رو در سال 92 با تولید محتوای گردشگری در ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک شروع کردم و بعدها فعالیت‌ام رو در وب سایت تخصصی گردشگری ارک توریسم، نشریه گردشگری کوله پشتی، اجرای رویدادهای گردشگری و پروژه‌ی یک دقیقه با تبریز ادامه دادم و راهنمای رسمی سازمان میراث فرهنگی استان آذربایجان شرقی هستم. کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم از سال 93 راه اندازی شد و من به تولید محتوای گردشگری به زبان‌های فارسی، ترکی استانبولی و انگلیسی در این وب سایت 5زبانه می‌پردازم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.