353488_118

اگر از علاقمندان طبیعت و دوستداران هیجان هستید از شما دعوت میکنیم که سفری به شهرستان خلخال داشته باشید تا هیجان ایستادن بر بلندترین و ترسناک ترین پل معلق ایران را تجربه کنید.

پل (4)

پل معلق پیرتقی در نزدیکی بخش هشتجین از توابع شهرستان خلخال قرار دارد که در محلی به نام دربند مشکول واقع است . این پل بر روی رودخانه قزل اوزن محل تلاقی رودخانه فیروزآباد و قزل اوزن در محله آتاش چمی احداث شده است و ۷۰ متر طول و یک متر عرض دارد و ارتفاع آن از رودخانه به ۶۰ متر  می رسد.

??????????????????????

415948_m8CrV8cE

پل معلق پیرتقی، درست شبیه تصویرهایی است که از پل های خطرناک دنیا دیده اید. بلند و طولانی با طناب هایی که چوب های لرزان را کنار هم نگه داشته و از روی دره های عمیق می گذرد. برای گذر از این پل باید مقدار زیادی دل و جرات، کفش کوهپیمایی ساده، لباس فصل و ترجیجا کاپشن بارانی همراه داشته باشید.

در گذر از پل، صدای خشک چوب ها، نسیم خنک هشتجین و ریزش آرام آب از دل کوه فضا را رویایی تر می کند. یک رویای پرهیجان و ترسناک که با گذر از مسیر ۷۰ متری پل می تواند تبدیل به آرامشی دلنشین شود.

3pjd8trBE4 353489_402 353486_557

راحت ترین مسیر رفتن به این محل این است که از خلخال به سمت سه راه سرچم حرکت کنید بعد از گذاشتن از شهر کیوی و سه راه فیروز آباد ۱۲ تونل پیش روی شماست که بین تونل ۹ و ۱۰ سمت راست یک قهوه خانه موجود است که یک جاده خاکی در کنارش موجود است. آن جاده خاکی را حدود ۳۰۰ متر با ماشین طی کنید. درختی را در کنار چشمه ای خواهید دید . پیشنهاد میکنیم ماشینتان را زیر سایه آن درخت پارک کرده و پیاده تا پل بروید (میتوانید با ماشین تا نزدیکی پل بروید اما جاده اش خوب نیست و ما پیشنهاد میکنیم ادامه راه را پیاده طی کنید که شاید ۷۰۰ متر هم نباشد)

415948_6DSHeTEB

در سفر به هشتجین، وقتی هیجان عبور از پل را تجربه کردید فرصت دارید به گوشه و کنار این شهر کوچک هم سری بزنید و از دیدنی های طبیعی آن لذت ببرید. قله آق داغ یکی از نقاط پرهیجانی است که در هشتجین می توانید تجربه کنید.

مطالب مشابه

۷ دیدگاه به ثبت رسیده است.

 1. Hamed می‌گه:

  mamnoon.poste khub o morede estefadeye bud

 2. مصطفی می‌گه:

  سایت خوبی دارید ممنون از مطالب جدید و جالبتون خسته نباشید داره واقعا

 3. kh ak می‌گه:

  beautiful hope to see this magnificiant place

 4. سلمان می‌گه:

  تشکر از مطلبتون که کاملا از منظر یک مسافر و علافمند به موضوع نوشته شده و با عکس های خوب و مرتبط به آن تکمیل شده بود.

 5. علی می‌گه:

  ارتفاع بیشتر از ۶۰ متر از زمین هست
  حدود ۱۵۰ متر
  ارزش دیدن داره

 6. * sarina * می‌گه:

  kheyli gashange arzesh didan dare .

 7. azim می‌گه:

  تصاویر بسیار خوبی بود سه روز پیش که ما انجا رفته بودیم البته از کنار جاده تا پل حدود نیم ساعت راه است واقعا منظره بسیار بسیار جالبی در این فصل داشت که شاید در این فصل بی نظیرترین منظره ایران را بخود اختصاص دهد

دیدگاه خود را بنویسید