جنگل های ارسباران کلیبر نامزد ثبت جهانی از سوی ایران در سال ۲۰۱۶ میلادی معرفی می شود.

مسعود سلطانی فر، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در حاشیه سفر روز گذشته به استان آذربایجان شرقی ودر بازدید از جنگل های ارسباران با تاکید بر لزوم ثبت این طبیعت بکر در حافظه جهانی اعلام کرد: قرار گرفتن جنگل های ارسباران در فهرست نامزدهای ثبت جهانی یونسکو، نیازمند الزاماتی است که در حال پیگیری برای پرونده آن هستیم.

سلطانی‌فر با اشاره به فرصت های تاریخی، طبیعی و خدادادی شهرستان کلیبر، اظهار داشت: استفاده از این فرصت ها برای توسعه گردشگری منطقه بسیار ضروری است.

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور همچنین از کمپ قلعه دره سی کلیبر بازدید کرد و در جریان روند پیشرفت تله کابین این کمپ قرار گرفت.

سلطانی فر همچنین در نشستی با هتل داران شهرستان کلیبر با مشکلات آنان آشنا شد.

سلطانی فر ادامه داد: سازمان میراث فرهنگی باید با انجام رایزنی از طریق بانک ها تسهیلات لازم را برای سرمایه گذاران گردشگری فراهم کند و سازمان بیشتر در حوزه گردشگری نقش هماهنگ کننده داشته باشد.

وی با اشاره به جذابیت های گردشگری کشورمان یاد آور شد: ایران دارای رتبه ۱۵ از لحاظ جاذبه های گردشگری در جهان است و ما باید همه ی تلاش خود را برای استفاده از این ظرفیت های برجسته داشته باشیم.

وی همچنین جاذبه های بکر گردشگری آذربایجان شرقی را بسیار شایسته توجه دانست و ابراز امیدواری کرد: با به نتیجه رسیدن پرونده ثبت جهانی روستای تاریخی کندوان و جنگل های ارسباران این منطقه بیشتر از پیش مورد توجه قرار گیرد.

دسته بندی ها : اخبار گردشگری

دیدگاه خود را بنویسید


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.