خبرگزاری ارک: سرپرست تیم اعزامی اساتید معماری و هنر دانشگاه پلی تکنیک ایتالیا با تجلیل از معماری خانه های سنتی کاشان اظهار امیدواری کرد: مطالعات تطبیقی و مقایسه ای در مرمت این گونه آثار تاریخی و ساختارهای مشابه آن در ایتالیا انجام گیرد.

به نقل از روابط عمومی دانشگاه کاشان، پروفسور آنتونلا کنتین با اشاره به مشابهت مسائل و معضلات موجود معماری کلان شهرها و شهرهای کوچک در ایران و ایتالیا افزود: مهمترین چالشی که امروزه در توسعه معماری کلان شهرها و شهرهای دارای بافت سنتی با آن روبه رو هستیم، حفظ هویت شهر در عین رشد و توسعه آن است.

وی با تاکید بر اینکه چرا باید میراث گذشتگان را در نوگرایی اقتصادی – اجتماعی جوامع لحاظ کنیم و همگام با توسعه تکنولوژیکی در حفظ و پاسداشت آن میراث بکوشیم، ابراز امیدواری نمود: شبکه ای از ارتباطات بین المللی میان دانشگاه های ایران و اروپا شکل گیرد و توسعه یابد تا راه برای انجام مطالعات مقایسه ای و کلیدی هموار شود.

وی برگزاری سمینارها و کارگاه ها را زمینه مناسبی برای امضای موافقت نامه همکاری های فیمابین و تبادل استاد و دانشجو و انتشار کتاب، مقالات، مجلات تخصصی و تحقیقات برشمرد.

دکتر پدرو اورتیز استاد مهمان پلی تکنیک میلان و مشاور عالی کلان شهرهای جهان نیز در این نشست افزود: شکی نیست که با تحولات اخیر و عادی سازی روابط بین المللی ایران و جامعه اروپا، رشد و توسعه شهری تهران، تاثیر مستقیم بر رشد اقتصادی این کشور خواهد داشت.

وی همچنین گفت: کاشان به لحاظ آنکه در موقعیت ممتاز جغرافیایی راهبردی ویژه ای بین دو کلان شهر تهران و اصفهان قرار گرفته است، می تواند از این پتانسیل موجود حداکثر بهره برداری را به عمل آورد.

دسته بندی ها : اخبار گردشگری

دیدگاه خود را بنویسید


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.