اولین پل کاغذی جهان در انگلستان

در منطقه لیک دیستریکت انگلستان، پلی از ۲۲۰۰۰ برگ کاغذ ساخته شده که چنین طرحی تاحدودی دور از ذهن است. این پل کاغذی زیبا و خلاقانه توسط  “استیو مسام” (Steve Messam) طراحی و نصب شده است.

هدف این هنرمند از ساخت پل کاغذی این بوده است که مردم را به کشف بخش های زیبای لیک دیستریکت تشویق کند.

این پل کاغذی می تواند وزن عابران را تحمل کرده و تا ۱۸ ماه می (۲۸ اردیبهشت) به عنوان عنصری ثابت در این منطقه باقی بماند. پس از آن این پل کاغذی با هدف بازیافت برداشته خواهد شد.

استفاده از رنگ قرمز در ساخت این پل در تضاد با چشم انداز سرسبز محیط، اقدامی جسورانه محسوب می شود.

این پل که دهانه آن ۵ متر و ارتفاع آن ۲ متر است، آخرین پروژه هنری استیو در طول ۱۰ سال گذشته است.

این پل پس از افتتاح، میزبان مردم مشتاق و کنجکاو بود که برای آزمایش میزان تحمل این پل، راهی این منطقه شده و با دوچرخه و و به همراه سگ از روی پل عبور کردند.

پل کاغذی (1)

پل کاغذی (2)

پل‌کاغذی (5)

پل‌کاغذی (6)

پل‌کاغذی (7)

پل‌کاغذی (4)

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.