سرویس روزنامه ارک : اولین سفر قطار لوکس عقاب طلایی در سال ۲۰۱۵ با حرکت در مسیر جواهرات پارسی از ۲۰ فروردین ماه آغاز شد.

عقاب طلایی در سال ۲۰۱۴ دو سفر  در ایران داشت. قطار اکسپرس دانوب در سال گذشته ۱۴۰ مسافر را از کشورهای  اروپایی‌، آمریکایی، استرالیایی و حتی آسیایی به ایران آورد. طبق برنامه تعریف شده این قطار تا پایان سال ۲۰۱۵ هشت برنامه‌ رفت و برگشت به ایران خواهد داشت.

هزینه سفر ۱۵ روزه با این قطار از مجارستان تا ایران و حرکت در مسیر جواهرات پارسی حدود ۹ تا ۱۵ هزار دلار می باشد. مسافران قطار لوکس عقاب طلایی – که عضو باشگاه قطارهای لوکس دنیا است و با نام هتل ۵ ستاره چرخ‌دار شهرت دارد – به ازای هزینه‌ای که می‌پردازند‌، در طول سفر از اقامت در کوپه‌هایی که به سبک دهه‌ ۵۰ میلادی طراحی شده‌ و به سرویس بهداشتی و حمام اختصاصی مجهزند و خدمتکار تمام وقت دارند، بهره‌مند می‌شوند.

مجری ایرانی این پروژه سفر این گردشگران به ایران را با قطار در شرایطی که جای خالی در هتل‌های خوب کشور به سختی پیدا می‌شود،‌را نوعی خوشبختی دانسته با تاکید بر اینکه اگر قطار اماکانات هتل را نداشت این پروژه امکان اجرا نداشت گفت : اگر این گروه بزرگ بدون قطار به ایران می‌آمد، توان پذیرش و خدمات‌رسانی به آن‌ها را نداشتیم، چون با کمبود اتاق خالی در هتل‌های مناسب ایران مواجهیم و این قطار حکم هتل آن‌ها را دارند و پوششی روی این مشکل است.

سفر قطار لوکس عقاب طلایی از بوداپست مجارستان آغاز شده و از ۲۰ فروردین سفر خود را در ایران آغاز کرده است که پس از پنج روز گشت در شمال غرب،‌ جنوب و مرکز ایران ۲۵ فروردین‌ وارد تهران می‌شود و قطار پس از دو روز توقف آماده همراهی با حدود ۶۰ مسافر دیگر خواهد شد.

وی اضافه می‌کند: این قطار در سفر نخست حامل حدود ۱۰۰ مسافر با ملیت‌های آمریکایی، انگلیسی‌، کانادایی‌، سوئیسی‌، اسپانیایی‌، پروئی، هلندی‌، ایتالیایی‌، مجارستانی‌، آلمانی و روسی خواهد بود. بیشتر مسافران این قطار را نیز آمریکایی‌ها تشکیل می‌دهند.و برنامه و مسیر حرکت این قطار نسبت به برنامه قبلی تغییری نکرده است. قطار از مرز رازی وارد می‌شود، از زنجان‌، یزد،‌ شیراز و اصفهان گذر خواهد کرد، در تهران متوقف می‌شود تا مسافران بعدی با هواپیما برسند و مسیر را در سمت دیگری از ایران، یعنی مشهد‌، کرمان‌ و بم ادامه خواهد داد و مسافران آن نیز یزد‌، شیراز‌، پرسپولیس ، اصفهان‌، تهران و زنجان را خواهند دید و با قطار، ایران را از مرز رازی ترک خواهند کرد.

پورفرج با تاکید بر این‌که درآمدزایی مسافران این قطار برای ایران بیشتر از گردشگران معمولی است و لزوم به سازی شرایط سفر گردشگران لوکس به کشور ادامه گفت: تعداد و زمان بازدیدهای گردشگران این قطار بیشتر از مسافران عادی است، آنها به خاطر نداشتن مشکل حمل بار‌، صنایع دستی و سوغات بیشتری از ایران می‌خرند و شاهد آن دو سفر قبلی این قطار است.

دسته بندی ها : اخبار گردشگری

دیدگاه خود را بنویسید


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.