عجیب‌ترین کاخ ساخته شده با سنگریزه‌ها

فرانسه مملو است از کاخ‌های گوناگون، اما تنها کاخی که از لحاظ هنر همچون نگینی در میان سایر کاخ‌ها می‌درخشد، کاخ ایپک است. فردیناند چوال، یک پستچی فرانسوی، بدون هیچ‌گونه آموزش در زمینه معماری و هنری، ۳۳ سال از عمر خود را برای ساخت این سازه فوق‌العاده سپری کرده است. وی سنگ‌هایی با شکل عجیب حفاری کرده و این اثر هنری را پدید آورده است.

ساخت و ساز این کاخ از سال ۱۸۷۹ آغاز شده و در سال ۱۹۱۲ پایان یافته است. این هنرمند پس از کنده کاری‌های عجیب روی سنگ، با چرخ‌دستی راهی مسیر پست خود شده و سنگ‌ها و سنگریزه‌های گوناگون را جمع‌آوری می‌کرد.

این کاخ که به کاخ ایده‌آل نیز معروف است، در هوتریوس، شهری در جنوب شرقی فرانسه، قرار دارد. این کاخ در طول سال برای بازدید عموم باز است و همچنین اغلب به عنوان محلی برای برگزاری کنسرت و نمایشگاه استفاده می‌شود. اگر شما قصد سفر به فرانسه را دارید، هرگز این سازه فوق‌العاده زیبا را از دست ندهید.

palace-ideal-33-years-postman-ferdinand-cheval-2 palace-ideal-33-years-postman-ferdinand-cheval-3 palace-ideal-33-years-postman-ferdinand-cheval-4 palace-ideal-33-years-postman-ferdinand-cheval-7 palace-ideal-33-years-postman-ferdinand-cheval-9 palace-ideal-33-years-postman-ferdinand-cheval-10 palace-ideal-33-years-postman-ferdinand-cheval-11 palace-ideal-33-years-postman-ferdinand-cheval-13 palace-ideal-33-years-postman-ferdinand-cheval-15

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.