سهم ۶ درصدی هتل ها در اسکان نوروز۹۴

رییس سازمان میراث فرهنگی در  نشست خبری ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر با حضور اصحاب رسانه در خصوص  سهم هتل ها و هتل آپارتمان هاگزارش داد.

مسعود سلطانی فر پیروزی تیم هسته‌ای در مذاکره با ۵+۱ و اثبات حقانیت ایران تبریک گفته، درخصوص توسعه ایران ابراز امیدواری کرد و ادامه داد: طی نوروز ۹۴، ۵۰۰ هزار نوروزبان بی نوروز از سه ماه مانده به تعطیلات تجهیز شدند و آمادگی خود را اعلام کردند.

وی با تاکید بر تحقق ساماندهی گردشگری داخلی و تنوع مقاصد گردشگری  در نوروز  سال جدید گفت با وجود با وجود آب و هوای متغیر بسیاری از استان‌های شرقی و غربی کشور این استانها نیز مورد استقبال گردشگران قرار گرفتند.

سلطانی فر همچنین از سهم ۶ درصدی هتل‌ها، هتل آپارتمان‌ها و مهمانپذیرها از مسافران نوروزی خبر داد و گفت: از تاریخ ۲۸ اسفند ۹۳ تا ۱۴ فروردین ۹۴، ۶۰۰۸۴۰۰۰ نفر اقامت در شب ثبت شده‌است که ۶ درصد آنها در هتل‌‌ها، هتل آپارتمان‌ها و مهمانپذیرها اقامت داشتند. در این میان ۱۷ درصد در اماکن مربوط به آموزش و پرورش اقامت داشتند، ۲۰ درصد در مهمانسراهای دولتی و خوابگاه‌ها و سالن‌های ورزشی ساکن شدند، ۱۴٫۵ درصد در کمپ‌های دائمی و ۴ درصد در خانه مسافرها اقامت کردند.

معاون رییس جمهور در پاسخ به این سئوال خبرنگاران که آیا ظرفیت اقامتی کل کشور تنها ۶ درصد است که سهم هتل‌ّها از اقامت نوروزی شده‌است یا آنکه فعالیت سایر واحدهای اقامتی همچون آموزش و پرورش و واحدهای دولتی سبب کاهش سهم واحدهای گردشگری همچون هتل‌ها، هتل آپارتمان‌ها و مهمانپذیرها از اقامت نوروزی شده‌است گفت: هر دو بخش صحیح است. اما در واقع باید گفت به دلیل ایجاد امکان سفر برای اقشار مختلف ناچار بودیم سطوح مختلف برای هزینه اقامت در نوروز را فعال کنیم از این رو سایر بخش‌ها نیز در حوزه اقامتی کشور وارد شدند.

بنابر گزارش وی در طول تعطیلات نوروز ۹۴، هتل‌های کیش با ضریب اشغال ۹۰ تا ۱۰۰ درصد فعال بودند با این وجود نمی‌توان گفت ظرفیتی وجود داشته که استفاده نشده‌است.

سانلی اشراقی

من سانلی اشراقی، عضو هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته برنامه ریزی گردشگری دانشگاه تبریز به پایان رسانده ام. از سال 1384 با گذراندن دوره های خبرنگاری به این حرفه علاقه مند شدم و از سال 1386 به طور رسمی وارد این حرفه شدم و با نشریات مختلفی از جمله روزنامه ارک همکاری مستمر داشته ام. پس از آشنایی با پدیده گردشگری علاقمند به تحصیل در این رشته شده و پس از پایان کارشناسی فیزیک هسته ای، به تحصیل در رشته گردشگری پرداختم از اوایل تحصیلم به برقراری ارتباط بین مطبوعات و گردشگری علاقمند بودم و این علاقه من را به سوی فعالیت در این زمینه سوق داد. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوا و طراحی و چاپ ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک به عنوان سردبیر و مدیر مسئول با همراهی تیم ارک توریسم اجرایی کردم . همچنین به عنوان عضو هیئت تحریره نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، فعالیت کردم. سال ۱۳۹۳، تیم ارک توریسم در راستای تولید محتوای الکترونیک ، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی کرد. زمینه تخصصی من در این گروه مباحث تاریخی میباشد در مورد تاریخ پر رمز و راز تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی آذربایجانی تسلط دارم. اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر زمینه های فعالیت ما در تیم متخصص و جوانمان هست. همچنین از سال ۱۳۹۶ پروژه یک دقیقه با تبریز را با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز دنبال می کنیم.

1 دیدگاه

  1. به به.چقدر قشنگ شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.