رییس سازمان میراث فرهنگی در  نشست خبری ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر با حضور اصحاب رسانه در خصوص  سهم هتل ها و هتل آپارتمان هاگزارش داد.

مسعود سلطانی فر پیروزی تیم هسته‌ای در مذاکره با ۵+۱ و اثبات حقانیت ایران تبریک گفته، درخصوص توسعه ایران ابراز امیدواری کرد و ادامه داد: طی نوروز ۹۴، ۵۰۰ هزار نوروزبان بی نوروز از سه ماه مانده به تعطیلات تجهیز شدند و آمادگی خود را اعلام کردند.

وی با تاکید بر تحقق ساماندهی گردشگری داخلی و تنوع مقاصد گردشگری  در نوروز  سال جدید گفت با وجود با وجود آب و هوای متغیر بسیاری از استان‌های شرقی و غربی کشور این استانها نیز مورد استقبال گردشگران قرار گرفتند.

سلطانی فر همچنین از سهم ۶ درصدی هتل‌ها، هتل آپارتمان‌ها و مهمانپذیرها از مسافران نوروزی خبر داد و گفت: از تاریخ ۲۸ اسفند ۹۳ تا ۱۴ فروردین ۹۴، ۶۰۰۸۴۰۰۰ نفر اقامت در شب ثبت شده‌است که ۶ درصد آنها در هتل‌‌ها، هتل آپارتمان‌ها و مهمانپذیرها اقامت داشتند. در این میان ۱۷ درصد در اماکن مربوط به آموزش و پرورش اقامت داشتند، ۲۰ درصد در مهمانسراهای دولتی و خوابگاه‌ها و سالن‌های ورزشی ساکن شدند، ۱۴٫۵ درصد در کمپ‌های دائمی و ۴ درصد در خانه مسافرها اقامت کردند.

معاون رییس جمهور در پاسخ به این سئوال خبرنگاران که آیا ظرفیت اقامتی کل کشور تنها ۶ درصد است که سهم هتل‌ّها از اقامت نوروزی شده‌است یا آنکه فعالیت سایر واحدهای اقامتی همچون آموزش و پرورش و واحدهای دولتی سبب کاهش سهم واحدهای گردشگری همچون هتل‌ها، هتل آپارتمان‌ها و مهمانپذیرها از اقامت نوروزی شده‌است گفت: هر دو بخش صحیح است. اما در واقع باید گفت به دلیل ایجاد امکان سفر برای اقشار مختلف ناچار بودیم سطوح مختلف برای هزینه اقامت در نوروز را فعال کنیم از این رو سایر بخش‌ها نیز در حوزه اقامتی کشور وارد شدند.

بنابر گزارش وی در طول تعطیلات نوروز ۹۴، هتل‌های کیش با ضریب اشغال ۹۰ تا ۱۰۰ درصد فعال بودند با این وجود نمی‌توان گفت ظرفیتی وجود داشته که استفاده نشده‌است.

دسته بندی ها : اخبار گردشگری

۱ دیدگاه به ثبت رسیده است.

  1. ساناز گفت:

    به به.چقدر قشنگ شده

دیدگاه خود را بنویسید


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.