زیبایی مسحورکننده رودخانه بردان در مرسین

رودخانه بردان که تارسوس نیز نامیده می‌شود، رودخانه‌ای زیبا در استان مرسین ، جنوب ترکیه است. رودخانه بردان در مرسین با منظره رویایی خود نه تنها گردشگران بلکه ساکنان شهر تارسوس را نیز به سوی خود جذب می‌کند.

سرچشمه اصلی رودخانه بردان از رشته کوه‌های توروس است که دو شاخه اصلی آن کادینجیک و پاموکلوک نامیده می‌شود. طول این رودخانه ۱۲۴ کیلومتر است که رودخانه کادینجیک را شامل می‌شود و ۱۵۹۲ کیلومتر مربع از زمین را پوشش می‌دهد. این رودخانه پس از گذر از مسیرهای فوق‌العاده دیدنی به دریای مدیترانه جریان پیدا می‌کند. در شمال تارسوس آبشاری روی این رودخانه وجود دارد که به منطقه‌ای تفریحی برای ساکنان تارسوس مبدل شده است.

 رودخانه بردان در مرسین

رودخانه بردان تارسوس (5)

رودخانه بردان تارسوس (بلبی1)

رودخانه بردان تارسوس (3)

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.