بازگشت از سفر را به پایان هفته موکول نکنید

ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر با صدور اطلاعیه ای، به منظور جلوگیری از بروز هرگونه مشکلی برای بازگشت مسافران و هموطنان عزیز، درخواست کرد که بازگشت از سفر را به پایان هفته موکول نکنند.

در اطلاعیه شماره ۲۲ ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر آمده است: به هموطنان عزیز توصیه می شود به جای انتخاب بعد از ظهر روز جمعه ترجیحاً روزهای چهارشنبه و پنج­شنبه را برای بازگشت از سفر در نظر بگیرند و در صورت امکان تمدید سفر، بازگشت خود را به روزهای بعد از ایام پایانی هفته اول نوروز موکول کنند.

این اطلاعیه می افزاید: با توجه به ورود سامانه بارشی جدید به کشور که از روز چهارشنبه از غرب کشور به تدریج تمام مناطق ایران را تحت تاثیر قرار خواهد داد به هموطنان گرامی پیشنهاد می شود پیش از بازگشت، از طریق سامانه مرکز مدیریت راه های سازمان راهداری و حمل و نقل به شماره ۱۴۱ از وضعیت تردد در جاده های کشور و از طریق سامانه ۱۳۴ از شرایط آب و هوایی مبدا مورد نظر اطلاعات لازم را کسب و سپس برای بازگشت خود برنامه ریزی کنند.

بر اساس گزارش سازمان میراث فرهنگی، این اطلاعیه اضافه می کند: با توجه به احتمال بروز ترافیک جاده ای مدت در برخی مسیرهای پرتردد پیشنهاد می شود قبل از ورود به جاده نسبت به کنترل میزان بنزین خودرو و سایر معاینات فنی اقدام کنند تا در طول جاده ها با مشکل اتمام سوخت خودرو و یا نقص فنی مواجه نشوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.