سرویس خبری روزنامه ارک-معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: بیش از ۹۳۰ پروژه گردشگری در سطح کشور با اعتباری معادل ۲۰ هزار میلیارد تومان در حال اجرا است.

مسعود سلطانی فر در آیین گشایش نخستین گروه هتل های بین المللی چهار و پنج ستاره فرودگاهی کشور، افزود: میانگین پیشرفت فیزیکی پروژه های در حال اجرای سازمان گردشگری ۵۰ درصد است.

وی افزود: تاکنون برای استفاده از منابع صندوق توسعه ملی از محل تبصره پنج قانون بودجه ۹۳ حدود ۱۴۰ پروژه با اعتباری بالغ بر یک هزار و ۵۲ میلیارد تومان معرفی شده که ۲۰ پروژه با اعتبار ۳۵۲ میلیارد تومان به تصویب رسیده و باقی پروژه ها نیاز به انجام کارشناسی برای تخصیص اعتبار دارند.

وی با بیان آنکه در سال ۱۳۹۴ حداقل دو برابر پروژه های گردشگری در سال جاری برای بهره گیری از منابع مالی از صندوق توسعه ملی را شاهد خواهیم بود، از معرفی حدود یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان پروژه در حوزه گردشگری به بانک های مختلف کشور در سال جاری خبر داد و گفت: حدود ۳۰ درصد از این پروژه ها تامین مالی شده است.

سلطانی فر با اشاره به رنج چندین ساله افراد مختلف در حوزه تصمیم گیری، اجرا و ساخت پروژه هایی با استانداردهای روز دنیا به ساخت هتل های بین المللی چهار و پنج ستاره فرودگاه های کشور اشاره کرد و از تلاش های تمام دست اندرکاران سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و بانک گردشگری برای ساخت این هتل بین المللی به عنوان یک حرکت بزرگ و تاثیرگذار تقدیر کرد.

وی گفت: هر زمان که شرایط کشور با مسائلی همچون تحریم و محدودیت منابع سخت تر شده، ثابت شده که با همت بلند می توان به اهداف و آرمان های بزرگ کشور دست یافت.

 

دسته بندی ها : اخبار گردشگری

دیدگاه خود را بنویسید


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.