واعظ افراطی کویتی خواستار تخریب میراث فراعنه شد

در حالی که ابوبکر البغدادی، رهبر گروه تروریستی داعش تخریب بناهای تاریخی را یک وظیفه دینی و مذهبی دانسته، یک واعظ افراطی کویتی نیز خواستار تخریب اهرام ثلاثه و مجسمه ابوالهول شده و گفت، الآن زمان آن فرا رسیده که مسلمانان میراث فراعنه را از بین ببرند.

به گزارش اینترنتی راشاتودی، ابراهیم الکندری، واعظ افراطی کویتی گفت: اگرچه این بناهای باستانی، مکان‌هایی مذهبی نیستند بلکه فرهنگی و تاریخی محسوب می‌شوند اما باید به دست مسلمانان تخریب شوند چراکه میراث فراعنه و مظهری از بت‌پرستی هستند.

وی مدعی شد: اینکه مسلمانان و یاران حضرت محمد(ص)، با ورود به خاک مصر بناهای باستانی فراعنه را تخریب نکردند، به این معنی نیست که ما در حال حاضر نباید این کار را انجام دهیم.

شبکه خبری العالم نیز در گزارشی اعلام کرد که البغدادی، رهبر القاعده تخریب آثار باستانی را وظیفه مذهبی دانسته است.

طی روزهای گذشته داعش شهر باستانی آشوری «دور شروکین» (خورسباد) واقع در شمال عراق را تخریب و غارت کرده، بقایای شهر باستانی «هتره» را نابود و شهر «نمرود» در نزدیکی موصل را با خاک یکسان کرد.

در سال ۲۰۱۲ میلادی نیز یک افراطی مصری فتوایی را صادر کرده و خواستار از بین بردن اهرام ثلاثه و مجسمه ابولهول شد.

سانلی اشراقی

من سانلی اشراقی، عضو هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته برنامه ریزی گردشگری دانشگاه تبریز به پایان رسانده ام. از سال 1384 با گذراندن دوره های خبرنگاری به این حرفه علاقه مند شدم و از سال 1386 به طور رسمی وارد این حرفه شدم و با نشریات مختلفی از جمله روزنامه ارک همکاری مستمر داشته ام. پس از آشنایی با پدیده گردشگری علاقمند به تحصیل در این رشته شده و پس از پایان کارشناسی فیزیک هسته ای، به تحصیل در رشته گردشگری پرداختم از اوایل تحصیلم به برقراری ارتباط بین مطبوعات و گردشگری علاقمند بودم و این علاقه من را به سوی فعالیت در این زمینه سوق داد. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوا و طراحی و چاپ ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک به عنوان سردبیر و مدیر مسئول با همراهی تیم ارک توریسم اجرایی کردم . همچنین به عنوان عضو هیئت تحریره نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، فعالیت کردم. سال ۱۳۹۳، تیم ارک توریسم در راستای تولید محتوای الکترونیک ، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی کرد. زمینه تخصصی من در این گروه مباحث تاریخی میباشد در مورد تاریخ پر رمز و راز تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی آذربایجانی تسلط دارم. اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر زمینه های فعالیت ما در تیم متخصص و جوانمان هست. همچنین از سال ۱۳۹۶ پروژه یک دقیقه با تبریز را با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز دنبال می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.