وزیر گردشگری مصر اعلام کرد که دیگر امیدی ندارد که صنعت گردشگری این کشور پس از تحولات سیاسی، خشونت‌ها و تظاهرات خیابانی تاپایان سال بهبود یابد.

به گزارش اهرام، وزیر گردشگری مصر که پیشترنسبت به بهبود وضعیت صنعت گردشگری این کشور اظهار امیدواری کرده بود، اخیراگفت: «فکر نمی‌کنم بازار گردشگری مصر تا پایان سال جاری -۲۰۱۵ – بهبود یابد. البته این معنی است که شرایط کسب و کار به وضعیت قبل از حوادث ۲۰۱۱ و دوران حسنی مبارک باز نمی‌گردد.»

ناآرامی های مصر که ۴ سال پیش سبب برکناری حسنی مبارک شد،سبب آسیب های سخت ودلسردی و نگرانی سرمایه گذاران و کاهش رشد اقتصادی مصر به زیر دو درصد در سال ۲۰۱۱ به بعد شد.

“هشام زازو ” وزیر گردشگری مصر در ماه سپتامبر گذشته گفته بود که تعداد گردشگران می تواند به سطح قبل از ناآرامی‌ها یعنی ۱۴٫۳ میلیون بازدید کننده در سال ۲۰۱۵ بازگردد اگر ناآرامی های دنیای عرب دوباره به این کشور سرایت نکند.

اما در نمایشگاه برلین اعلام کرد که ما هنوزدرحدود ۱۵ تا ۲۰ درصد از میزان قبل رسیده ایم و تصور می کنم اگر به همین روند رشد ادامه دهیم می توانیم ظرف دو سال آینده احتمالا به هدف اولیه وبازگشت به شرایط قبل از ناآرامی‌ها باز گردیم.

مصر درسال ۲۰۱۴ بیش از ۹٫۹ میلیون گردشگر جذب کرد و در ۲۰۱۳ ۹٫۵ میلیون گردشگر داشت. گردشگری حدود ۱۱٫۳ درصد از کل اقتصاد مصر را شامل می شود و ۱۹٫۳ درصد از ارز خارجی این کشور را نیز تامین می‌کند.

دسته بندی ها : اخبار گردشگری

دیدگاه خود را بنویسید


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.