مردی با ادعای مالکیت یک اثر باستانی را تخریب کرد

یک مرد اهل پرو با ادعای این که زمین‌های اطراف یک سایت باستانی متعلق به اوست، یک سایت نیمه ویران را کاملا تخریب کرد.

به گزارش” پروویک” بخشی از یک سایت باستانی در کشور پرو به نام” فارفان” درشمال این کشور توسط مردی که خود را مالک زمین‌های منطقه می‌داند، تخریب شد.

 این سایت در هفت مایلی جزیره‌ای واقع در اقیانوس آرام قرار دارد که احتمالا حاوی بقایایی از تمدن وفرهنگ موسوم به “لامبایک” است که در تاریخ گذشته این کشور مرکز امپراتوری “چیمو” بوده است.

این سایت که قبلا نیز به دلیل غارت دزدان و فعالیت‌های کشاورزی، ساخت و سازهای متعدد در قرن گذشته نیز دچار آسیب شده بود این بار به گونه غیرقابل جبرانی تخریب شده است.

طبق همین گزارش باوجود تخریب‌هایی که صورت گرفته بود، این سایت همچنان دارای آثاری از تمدن و فرهنگ های باستانی ومورد توجه باستان شناسان بود.

این مرد توسط مقامات این کشور دستگیر شده وهم اکنون وزارت فرهنگ پرودرحال بررسی وارزیابی شدت تخریب‌های اخیر است.

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.