سفر رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به آلمان

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای شرکت در مراسم گشایش نمایشگاه بین‌المللی گردشگری (ITB) برلین و پنجمین اجلاس وزرای گردشگری عضو پروژه راه ابریشم سازمان جهانی جهانگردی امروز به آلمان رفت.

مسعود سلطانی‌فر با همراهی مرتضی رحمانی‌موحد – معاون گردشگری این سازمان –  در طول این سفر چند روزه، دیدارهایی با همکاران و اعضای خانواده ایرانیان و نمایندگی سیاسی جمهوری اسلامی در آلمان خواهد داشت و در ادامه، در نشست‌های دوجانبه با مقامات و تشکل‌ها و صنوف مرتبط با صنعت گردشگری آلمان با موضوع تسهیل ورود گردشگران اروپایی شرکت خواهد کرد. شرکت در مراسم گشایش نمایشگاه بین‌المللی گردشگری (ITB) برلین از برنامه‌های روز نخست سفر رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری است.

چهل‌ونهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی گردشگری (ITB) برلین ۱۳ تا ۱۶ اسفندماه ۹۳ برابر با ۴ تا ۷ مارچ ۲۰۱۵ با حضور ۱۸۰ کشور از پنج قاره برگزار می‌شود. گذشت حدود نیم قرن از برگزاری این نمایشگاه اهمیت آن را دوچندان می‌کند.

ایران در نمایشگاه امسال برلین با همراهی اداره‌های میراث فرهنگی و گردشگری برخی استان‌ها، دفاتر و شرکت‌های گردشگری، حمل و نقل، شرکت‌های برپاکننده سفرهای آبی و دریایی، انجمن‌ها و دفاتر گردشگری شهری، کمپانی‌های اجاره ماشین، تورگردانان، خطوط هوایی، فرودگاه‌ها، هتل‌ها و اقامتگاه‌ها در غرفه‌ای به وسعت یک‌هزار و ۹۰ متر مساحت شرکت کرده است.

سلطانی‌فر امروز اسفندماه در پنجمین اجلاس وزرای گردشگری عضو پروژه راه ابریشم سازمان جهانی جهانگردی حضور می‌یابد.

سانلی اشراقی

من سانلی اشراقی، عضو هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته برنامه ریزی گردشگری دانشگاه تبریز به پایان رسانده ام. از سال 1384 با گذراندن دوره های خبرنگاری به این حرفه علاقه مند شدم و از سال 1386 به طور رسمی وارد این حرفه شدم و با نشریات مختلفی از جمله روزنامه ارک همکاری مستمر داشته ام. پس از آشنایی با پدیده گردشگری علاقمند به تحصیل در این رشته شده و پس از پایان کارشناسی فیزیک هسته ای، به تحصیل در رشته گردشگری پرداختم از اوایل تحصیلم به برقراری ارتباط بین مطبوعات و گردشگری علاقمند بودم و این علاقه من را به سوی فعالیت در این زمینه سوق داد. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوا و طراحی و چاپ ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک به عنوان سردبیر و مدیر مسئول با همراهی تیم ارک توریسم اجرایی کردم . همچنین به عنوان عضو هیئت تحریره نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، فعالیت کردم. سال ۱۳۹۳، تیم ارک توریسم در راستای تولید محتوای الکترونیک ، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی کرد. زمینه تخصصی من در این گروه مباحث تاریخی میباشد در مورد تاریخ پر رمز و راز تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی آذربایجانی تسلط دارم. اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر زمینه های فعالیت ما در تیم متخصص و جوانمان هست. همچنین از سال ۱۳۹۶ پروژه یک دقیقه با تبریز را با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز دنبال می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.