سفر به سوی هیجان – بیماران قلبی نیایند !

انگلیس جاذبه های گردشگری بسیاری دارد که پر رمز و رازترین آنها حلقه های کشتزار است. اشکالی که در حلقه های کشتزار تشکیل شده بسیار منظم و زیباست و اگرچه برخی حلقه های کشتزار را ساخته دست انسان ها می دانند اما در مقابل افراد بسیاری هستند که ساخت این حلقه ها را به موجودات فرازمینی نسبت می دهند و می گوید اگر این حلقه ها را انسان ها ساخته اند، پس استون هنج را با آن عظمت چه کسانی ساخته اند؟

آیا مردم باستان امکانات کافی برای ساخت چنین بنای سنگی عظیمی را داشته اند؟ آنها می گویند که میدان انرژی عجیبی استون هنچ را فرا گرفته است که نمی تواند کار انسان ها باشد.

حلقه های کشتزار و استون هنچ از جاذبه های گردشگری انگلیس به شمار می روند و به همین دلیل تورهای گردشگری مختلفی وجود دارد که گردشگران را به این محل می برد.

راهنمایان تورها با تعریف داستان های «یوفو» که می گویند با این مکان ها در ارتباطند، توریست ها را به وجد می آورند. برای هیجان انگیزتر و اسرارآمیزتر کردن این تور گردشگری، بعضی از شرکت ها از گردشگران رضایتنامه ای می گیرند که در آن نوشته شده است اگر در میدان انرژی استون هنج قرار گرفتند و دوربین های عکاسی و فیلمبرداری آنها دچار مشکل شد، در قبال این خرابی، مسئولیتی متوجه شرکت گردشگری نیست و حتی از آنها خواسته می شود چنانچه دچار بیماری قلبی هستند و از دستگاه تنظیم کننده ضربان قلب استفاده می کنند، به استون هنج نروند یا با مسئولیت خود به چنین سفری بروند.

زندگی در زندان

در شهر لاپاز بولیوی که یک «زندان شهر» است، تورهای گردشگری با دادن پول به جنایتکاران از آنها می خواهند تا توریست ها را در زندان شهر بگردانند. اگرچه این کار چندان خوشایند مسئولان محلی نیست اما برای اینکه نشان دهند زندانی ها شرایط چندان بدی در زندان ندارند، اجازه این کار صادر شده است.

عجیب ترین تورهای گردشگری جهان

لاپاز زندان شهری است که جنایتکاران بسیاری در آنجا نگهداری می شوند. افرادی که دائما در فکر فرار هستند. این زندان شهر، توسط نیروهای پلیس و سیم خاردارها و تجهیزات امنیتی حفاظت می شود.

زندان سن پدرو یکی از عجیب ترین زندان های دنیاست که زندانی ها می توانند در آنجا در کنار خانواده هایشان زندگی کنند. این خانواده ها در آپارتمان هایی زندگی می کنند که می بایست هر ماه اجاره بهای آن را پرداخت کنند.

مامورانی که مسئولیت حفاظت از این زندان را برعهده دارند فقط بیرون از زندان دیده می شوند و در داخل این زندان شهر هیچ پلیسی دیده نمی شود. گردشگرانی که گردش در این زندان را انتخاب می کنند می بایست بسیار شجاع باشند زیرا هیچگونه تجهیزات امنیتی آنها را محافظت نمی کند و این سفر برای آنها یک ماجراجویی واقعی به شمار می رود.

قدم به قدم با قاتل سریالی

شاید لس آنجلس برای آسمان آبی و ستاره های هالیوودی اش مشهور باشد اما زیر پوست این شهر رد پای سیاهی از قاتلان زنجیره ای نهفته است. تعدادی از شرکت های گردشگری، به جای اینکه توریست ها را به زیباترین نقاط شهر ببرند، ترجیح می دهند جنایات هولناکی که دراین شهر رخ داده را بازگو کنند.

عجیب ترین تورهای گردشگری جهان

یکی از این تورهای گردشگری، گردشگران را با خانوانده «مانسون» قاتلان مخوفی که در دهه ۱۹۶۰، جنایات مرگباری را رقم زدند آشنا می کنند. در این تور، گردشگران سوار یک ون می شوند و به اولین جایی که مانسون ها در آنجا مرتکب قتل شده اند برده می شودند و دقیقا در جاهایی قدم می زنند که این جنایتکاران مخوف راه رفته اند. حتی در بخشی از مسیر، خودرویی که تویست ها سوار آن هستند توقف می کند تا راهنما جایی که یکی از قاتلان برای شستن خون دست هایش به آنجا رفته است را نشان دهد.

سفرل به چرنوبیل

اگرچه سفر به مناطقی که مورد حمله مواد رادیواکتیویته قرار گرفته برای سلامتی خطرناک است اما بعضی از تورهای گردشگری مسافران را به روستای چرنوبیل می برند تا آنها را با فاجعه اتمی که سال ۱۹۸۶ رخ داد از نزدیک آشنا کنند.

چرنوبیل بدترین حادثه اتمی در طول تاریخ بشر است که هنوز هم در گوشه و کنار این روستا آثار وجود مواد رادیواکتیویته دیده می شود. این روستا امروزه متروکه است و تبدیل به خانه ارواح شده است. البته گروه های گردشگری فقط اجازه ورود به بخش های خاصی از چرنوبیل را دارند.

عجیب ترین تورهای گردشگری جهان

پس از بازدید از روستا، توریست ها به نیروگاه برده می شوند که البته برای مشاهده نیروگاه باید چندین کیلومتر دورتر بایستند و نیروگاه شماره چهار را ببینند.

شرکت در مراسم ترسناک

اگرچه زلزله ای که سال ۲۰۱۰ در هاییتی رخ داد این کشور را با خاک یکسان کرد اما هنوز هم گردشگرانی که به موضوعات ترسناک علاقمند هستند به این منطقه سفر می کنند تا با جادوی سیاه «وودو» بیشتر آشنا شوند.

عجیب ترین تورهای گردشگری جهان

گردشگرها در این سفر به نمایش واقعی «جادوی وودو» برده می شوند و سپس به افرادی که این جادو را انجام می دهند، معرفی می شوند. پس از آن از توریست ها خواسته می شود تا در این مراسم شرکت کنند؛ مراسمی که در آن حیوانات مختلفی را هم قربانی می کنند، برای همین خیلی از گردشگران ترجیح می دهند فقط یک تماشاچی باشند.

سفر به مزارع مواد مخدر

جاماییگا به خاطر اقامتگاه های زیبا و طبیعت بکری که دارد بسیار مشهور است. با این وجود در این کشور سالانه مقدار زیادی مواد مخدر به صورت مخفیانه پرورش و کشت داده می شود.

عجیب ترین تورهای گردشگری جهان

یک شرکت گردشگری، توریست های علاقمند را به مزرعه هایی می برد که در آنجا مواد مخدر پرورش داده می شود.

البته در وب سایت یا راهنمای تور گردشگری به هیچ عنوان حرفی از گردش در مزرعه های کشت مواد مخدر زده نشده و فقط در هنگام سفر به این کشور، به علاقمندان بالای ۱۸ سال این گردش پیشنهاد می شود.

بوی بد پاریس

پاریس به خاطر عطرهای خوش بو و نان هایی با عطر دلپذیر و اشتهاآور بسیار مشهور است اما آیا تا به حال درباره بوی بسیار بد فاضلاب های این شهر چیزی شنیده اید؟

عجیب ترین تورهای گردشگری جهان

این دقیقا جایی است که یک تور گردشگری در پاریس، مسافران را به آنجا می برد. هدف این تور نشان دادن مکان های مختلف در پاریس و آشنا کردن مردم با تاریخ این شهر است.

شهر زیرزمینی که در زیر پاریس قرار دارد مکانی عجیب و دلهره آور است. گردشگرها می توانند در خیابان های زیرزمینی قدم بزنند و مناظر نه چندان زیبا را مشاهده کنند.

رفاقت با بروبچه های مافیا

لاس وگاس جایی است که توریست ها می توانند در هتل های راحت و مجلل آن استراحت کنند و غذای دلخواه خودشان را سفارش دهند و اوقات خوشی را سپری کنند اما در کنار این همه زرق و برق باید گفت که خطرناکترین باندهای مافیایی نیز در این شهر زندگی می کنند؛ برای همین بعضی از تورهای گردشگری تصمیم گرفته اند گردشگران را با مافیا و جنایت هایش آشنا کنند.

عجیب ترین تورهای گردشگری جهان

به این ترتیب توریست ها به جاهایی برده می شوند که مشهورترین جنایت ها در آنجا رخ داده است و ماجراهای واقعی باندهای جنایتکار مافیایی را از زبان راهنمای تور می شوند.

بسیاری از گردشگران، با تجربه ای که در این دور به دست می آورند، ترجیح می دهند دیگر به لاس وگاس برنگردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.