پنجمین اجلاس شورای صنایع دستی منطقه آسیا اقیانوسیه روزهای ۹ تا ۱۲ اسفند در شهر چنای هند برگزار شد و اعضای این شورا به بحث و تبادل نظر در خصوص مسائل و چالش های پیش رو صنایع دستی در کشورهای عضو در این منطقه پرداختند. بهمن نامور مطلق معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی ایران به عنوان نماینده ایران و رئیس منطقه غرب آسیا در این شورا، در این نشست سالانه حضور داشت.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور در خصوص اهمیت کسب این میزبانی برای کشور گفت: کشورهای عضور این شورا تلاش بسیاری برای کسب میزبانی این رویداد می کنند تا از طریق آن بتوانند ظرفیت ها و قابلیت های خودشان را به دنیا معرفی کنند و امتیازهای مختلفی در عرصه بین المللی برای خود کسب کنند.

وی همچنین افزود: خوشبختانه با توجه به تلاش های صورت گرفته توسط دولت تدبیر و امید، نگاه بین المللی نسبت به کشورمان بسیار مطلوب شده و در اجلاس امسال با پیشنهاد ایران برای میزبانی سال ۲۰۱۶ موافقت شد و به عنوان یکی از مصوبات امسال به تصویب همه اعضا رسید.

رئیس شورای صنایع دستی منطقه غرب آسیا همچنین در خصوص دیگر دستاوردهای این اجلاس برای کشور اظهار کرد: خوشبختانه با رایزنی ها و صحبت هایی که صورت رفت، مدیریت تدوین دانش نامه صنایع دستی منطقه آسیا به ایران واگذار شد، این درحالی بود که کشورهای زیای متقاضی این کار بودند و ما توانستیم مدیریت تدوین و تالیف آن را بر عهده بگیریم.

معاون صنایع دستی کشور با تاکید بر حضور پررنگ تر در عرصه بین المللی افزود: ظرفیت های صنایع دستی ایران در دنیا کم نظیر است ما باید با برنامه ریزی و تلاش مضاعف بتوانیم در سازمان های آسیایی و جهانی جایگاهی درخور نام کشورمان کسب کنیم.

گفتنی است شورای صنایع دستی منطقه آسیا اقیانوسیه در تاریخ ۹ تا ۱۲ اسفندماه به میزبانی شهر چنای در کشور هند برگزار شد و ایران به عنوان میزبان اجلاس بعدی این شورا در سال ۲۰۱۶ انتخاب شد.

دسته بندی ها : اخبار گردشگری

دیدگاه خود را بنویسید


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.