«اوحدی» برای حل مشکل ویزای ایرانی‌ها به عربستان می‌رود

رییس سازمان حج و زیارت برای رفعمشکل ویزای عمره‌گزاران ایرانی  امروز – سه‌شنبه ۱۲ اسفند – راهی عربستان می‌شود.

پس از آن‌که سفارت و کنسولگری عربستان از حدود دو هفته‌ پیش در روند صدور ویزای عمره‌گزاران ایرانی به بهانه کمبود نیروی انسانی اختلال ایجاد کرد، سازمان حج و زیارت اطلاعیه‌ای را مبنی بر اقدام عربستان برای کاهش ۵۰ درصدی ویزای ایرانی‌ها و اعلام آمادگی به مردم برای حذف یا جابه‌جایی برخی کاراوان‌های عمره صادر کرد.

سازمان حج و زیارت با آن‌که امیدوار بود این مشکل به دنبال آغاز رایزنی‌ها با وزارت حج عربستان حل شود، اما چندی پیش از احتمال قرعه‌کشی عمره‌گزاران مرحله دوم که اعزام‌شان از ۲۱ اسفندماه آغاز می‌شود خبر داد. این سازمان در هفته‌ی گذشته نیز ۱۰ پرواز عمره را جابه‌جا کرد.

سعید اوحدی رییس سازمان حج و زیارت همچنین از ورود وزیر خارجه به مساله ایجاد اختلال در روند صدور ویزای عمره‌ی ایرانی‌ها از سوی عربستان خبر داد.

حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشور نیز در گفت‌وگویی اعلام کرد: با رایزنی‌هایی که با مقامات عربستان سعودی از طریق سفارتمان در ریاض و سفارت عربستان در تهران انجام شد در حال عبور از این مشکل هستیم.

او دلیل این اقدام سفارت عربستان را کمبود کارکنان در بخش کنسولی برای ارائه روادید ذکر کرد و گفته است: تدابیر لازم با ورود کارکنان جدید برای سفارت عربستان در تهران و کنسولگری این کشور در مشهد اندیشیده شده است. ما نیز موافقت خود را برای ورود این افراد اعلام کردیم، امیدواریم این مشکل حل شود.

ظاهرا تا این مرحله از رایزنی‌های مقامات ایرانی با سعودی، تغییری در روند صدور ویزای عمره‌گزاران ایرانی حاصل نشده و رییس سازمان حج و زیارت اکنون تصمیم گرفته به عربستان برود و این مساله را رو در رو با وزیر حج عربستان حل کند.

سعید اوحدی عصر امروز سه‌شنبه ۱۲ اسفندماه برای رفع مشکل صدور ویزای عمره‌گزاران ایرانی به عربستان سفر می‌کند.

اوحدی قبلا گفته بود که امیدوار است با توجه به شناختی که از شخصیت وزیر حج عربستان دارد و شناختی که آن وزیر از نظم زائران ایرانی دارد، اقدام جدی برای رفع این مشکل صورت گیرد. او بیان کرده بود: «امیدوارم با ورود جدی آقای دکتر “بندر بن حجار” به موضوع، این مشکل بزودی رفع شود و وزیر محترم حج عربستان اجازه ندهد حقوق زائران ایرانی تضییع شود.»

سانلی اشراقی

من سانلی اشراقی، عضو هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته برنامه ریزی گردشگری دانشگاه تبریز به پایان رسانده ام. از سال 1384 با گذراندن دوره های خبرنگاری به این حرفه علاقه مند شدم و از سال 1386 به طور رسمی وارد این حرفه شدم و با نشریات مختلفی از جمله روزنامه ارک همکاری مستمر داشته ام. پس از آشنایی با پدیده گردشگری علاقمند به تحصیل در این رشته شده و پس از پایان کارشناسی فیزیک هسته ای، به تحصیل در رشته گردشگری پرداختم از اوایل تحصیلم به برقراری ارتباط بین مطبوعات و گردشگری علاقمند بودم و این علاقه من را به سوی فعالیت در این زمینه سوق داد. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوا و طراحی و چاپ ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک به عنوان سردبیر و مدیر مسئول با همراهی تیم ارک توریسم اجرایی کردم . همچنین به عنوان عضو هیئت تحریره نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، فعالیت کردم. سال ۱۳۹۳، تیم ارک توریسم در راستای تولید محتوای الکترونیک ، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی کرد. زمینه تخصصی من در این گروه مباحث تاریخی میباشد در مورد تاریخ پر رمز و راز تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی آذربایجانی تسلط دارم. اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر زمینه های فعالیت ما در تیم متخصص و جوانمان هست. همچنین از سال ۱۳۹۶ پروژه یک دقیقه با تبریز را با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز دنبال می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.