رییس سازمان حج و زیارت برای رفعمشکل ویزای عمره‌گزاران ایرانی  امروز – سه‌شنبه ۱۲ اسفند – راهی عربستان می‌شود.

پس از آن‌که سفارت و کنسولگری عربستان از حدود دو هفته‌ پیش در روند صدور ویزای عمره‌گزاران ایرانی به بهانه کمبود نیروی انسانی اختلال ایجاد کرد، سازمان حج و زیارت اطلاعیه‌ای را مبنی بر اقدام عربستان برای کاهش ۵۰ درصدی ویزای ایرانی‌ها و اعلام آمادگی به مردم برای حذف یا جابه‌جایی برخی کاراوان‌های عمره صادر کرد.

سازمان حج و زیارت با آن‌که امیدوار بود این مشکل به دنبال آغاز رایزنی‌ها با وزارت حج عربستان حل شود، اما چندی پیش از احتمال قرعه‌کشی عمره‌گزاران مرحله دوم که اعزام‌شان از ۲۱ اسفندماه آغاز می‌شود خبر داد. این سازمان در هفته‌ی گذشته نیز ۱۰ پرواز عمره را جابه‌جا کرد.

سعید اوحدی رییس سازمان حج و زیارت همچنین از ورود وزیر خارجه به مساله ایجاد اختلال در روند صدور ویزای عمره‌ی ایرانی‌ها از سوی عربستان خبر داد.

حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشور نیز در گفت‌وگویی اعلام کرد: با رایزنی‌هایی که با مقامات عربستان سعودی از طریق سفارتمان در ریاض و سفارت عربستان در تهران انجام شد در حال عبور از این مشکل هستیم.

او دلیل این اقدام سفارت عربستان را کمبود کارکنان در بخش کنسولی برای ارائه روادید ذکر کرد و گفته است: تدابیر لازم با ورود کارکنان جدید برای سفارت عربستان در تهران و کنسولگری این کشور در مشهد اندیشیده شده است. ما نیز موافقت خود را برای ورود این افراد اعلام کردیم، امیدواریم این مشکل حل شود.

ظاهرا تا این مرحله از رایزنی‌های مقامات ایرانی با سعودی، تغییری در روند صدور ویزای عمره‌گزاران ایرانی حاصل نشده و رییس سازمان حج و زیارت اکنون تصمیم گرفته به عربستان برود و این مساله را رو در رو با وزیر حج عربستان حل کند.

سعید اوحدی عصر امروز سه‌شنبه ۱۲ اسفندماه برای رفع مشکل صدور ویزای عمره‌گزاران ایرانی به عربستان سفر می‌کند.

اوحدی قبلا گفته بود که امیدوار است با توجه به شناختی که از شخصیت وزیر حج عربستان دارد و شناختی که آن وزیر از نظم زائران ایرانی دارد، اقدام جدی برای رفع این مشکل صورت گیرد. او بیان کرده بود: «امیدوارم با ورود جدی آقای دکتر “بندر بن حجار” به موضوع، این مشکل بزودی رفع شود و وزیر محترم حج عربستان اجازه ندهد حقوق زائران ایرانی تضییع شود.»

دسته بندی ها : اخبار گردشگری

دیدگاه خود را بنویسید


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.