سرویس خبری روزنامه ارک -مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان گفت: استقبال گردشگران اروپایی برای سفر به این استان رو به افزایش است.

فریدون الهیاری در جلسه شورای اسلامی استان اصفهان اظهار کرد: آمار گردشگران خارجی در اصفهان در سال ۹۱، ۶۷ هزار نفر و در سال ۹۲، ۱۱۰ هزار نفر بوده است.

وی افزود: آمار گردشگران خارجی در ۹ ماه امسال به ۱۶۰ هزار نفر افزایش یافته است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان تقویت زیرساخت های صنعت گردشگری در این استان را ضروری دانست و افزود: استان اصفهان با دارا بودن ۱۰۷ هزار کیلومتر وسعت و آب و هوای چهار فصل با برخورداری از هزاران اثر تاریخی و فرهنگی در بین ۱۰ شهر پرجاذبه جهان قرار دارد از اینرو توسعه اماکن گردشگری آن باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی به درآمد ارزی صنعت گردشگری و نقش آن در تقویت اقتصاد کشور اشاره کرد و گفت: با توجه به اهمیت مسئله اقتصاد مقاومتی، میراث فرهنگی از محورهای توسعه استان اصفهان است .
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان توجه به صنعت گردشگری را گره گشای مشکلات اقتصادی کشور دانست و اظهار کرد: ۹۸ منطقه گردشگری در این استان مصوب شده است که با کمک بخش خصوصی و سرمایه گذاری در این بخش، می توان از مناطق گردشگری اصفهان برای توسعه استان بهره برد.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۲۰ هزار اثر شناخته شده میراثی در استان اصفهان وجود دارد، گفت: از این تعداد یکهزار و ۸۰۰ اثر ثبت ملی و چهار اثر ثبت جهانی شده است.

الهیاری با اشاره به اینکه سه اثر در حوزه قنات نیز از استان اصفهان در نوبت ثبت جهانی قرار دارد، افزود: چهار اثر تاریخی از ۱۷ اثر کشور که به ثبت یونسکو رسیده در این استان قرار دارد.

وی از اصفهان به عنوان پایتخت صنایع دستی ایران و جهان نامبرد و بیان کرد: دو سوم صنایع دستی ایران و یک سوم صنایع دستی جهان در استان اصفهان وجود دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان با اشاره به اینکه این استان نامزد شهر گردشگری جهان اسلام در سال ۲۰۱۷ است، گفت: ۱۵۶ آژانس مسافرتی در استان اصفهان فعالیت دارند.

وی با اشاره به اینکه ۲۵۰ پروژه مرمتی برای اصفهان تعریف شده است، تصریح کرد: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان توان مرمت همه آثار تاریخی این استان را ندارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان در ادامه بودجه میراث فرهنگی در شهرستان ها را کافی ندانست و از فرمانداران خواست برای افزایش اعتبارات ادارات میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان های استان تلاش کنند.

 

دسته بندی ها : اخبار گردشگری

دیدگاه خود را بنویسید


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.