پله های رویایی رو به بهشت!

نام این راه پله هایکو یا به اصلاح محلی ها راه پله بهشتی است که یک منطقه گردشگری زیبا در اوآهو ی هاوایی است. این پلکان دارای حدود ۴۰۰۰ پله است که به سمت بخشی از طبیعت دست نخورده و بکر پیش میرود. این پلکان اولین بار در دوران جنگ جهانی دوم با استفاده از چوب ساخته شد تا سربازان بتوانند با نصب آنتن های مخابراتی  با ارتش مکالمه کنند .این آنتن ها در ارتفاع ۸۵۰ متری دریا ساخته شد و این قابلیت را به سربازان آمریکایی میداد که تا سواحل توکیو در ژاپن بتوانند ارتباط خود را حفظ نمایند. بعد ها در سال ۱۹۵۰ این پلکان با استفاده از آهن گالوانیزه مجددا بازسازی و گسترش یافت.

در گذشته مردم برای دیدن منظره و چشم اندازهای زیبای هاوایی از این پله ها بالا میرفتند ولی در سال های اخیر مسیر ابتدایی پله ها توسط دولت مسدود شده و کسی اجازه رفتن به مسیر پله ها را ندارد،‌ اما با این حال سالانه گردشگران زیادی برای دیدن این منظره چشم نواز به این جزیره سفر میکنند و عده ای از آنها به صورت غیر مجاز و به دور از دید مسئولان امنیتی وارد پلکان میشوند .

 

a2d336b4d3 K9oTJ1 Myk-Salonga-740x492 Stairway-to-Heaven-in-Hawaii7-640x427844af8056b7d278d5ed6b60b4df11806 th (1)

نگین متین

من نگین متین اقدم عضو هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر و دارای مدرک کارشناسی ارشد اکوتوریسم و کارشناسی مدیریت جهانگردی از دانشگاه تبریز هستم. عاشق سفر و طبیعت هستم به همین دلیل علاقه داشتم رشته‌ام و کارم هم مرتبط با سفر باشه و عمده فعالیت‌هام در زمینه گردشگری هست. اولین فعالیت گردشگری‌ام رو در سال 92 با تولید محتوای گردشگری در ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک شروع کردم و بعدها فعالیت‌ام رو در وب سایت تخصصی گردشگری ارک توریسم، نشریه گردشگری کوله پشتی، اجرای رویدادهای گردشگری و پروژه‌ی یک دقیقه با تبریز ادامه دادم و راهنمای رسمی سازمان میراث فرهنگی استان آذربایجان شرقی هستم. کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم از سال 93 راه اندازی شد و من به تولید محتوای گردشگری به زبان‌های فارسی، ترکی استانبولی و انگلیسی در این وب سایت 5زبانه می‌پردازم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.