دومین فرودگاه بزرگ جهان در پکن ساخته می‌شود

دومین فرودگاه بزرگ جهان برای نقل و انتقال سالانه ۸۳ میلیون مسافر در پکن احداث می‌شود.

سرویس خبری روزنامه ارک ـ دومین فرودگاه بزرگ جهان وسومین فرودگاه پکن، برای نقل و انتقال سالانه ۸۳ میلیون مسافر در پکن احداث می‌شود.نخستین فرودگاه بزرگ جهان درحال حاضر درامریکاست.

پکن که هم اکنون نیزپس از آتلانتا در امریکا دومین فرودگاه بزرگ و پررفت و آمد جهان را دارد، کارساخت سومین فرودگاه پکن را آغاز کرد که دومین فرودگاه بزرگ جهان خواهد بود.
به گزارش شینهوا این فرودگاه، سومین فرودگاه پکن خواهد بود که درپاسخ به روند فزاینده مسافران و گردشگران احداث می‌شود.

فرودگاه” ناییوان”، در فاصله کمتر از ۳۰ مایل از مرکز پکن، درمحلی که قبلا متعلق به نیروی هوایی این کشور بوده، احداث می‌شود و با راه آهن به این شهر متصل است.این پروژه با سرمایه ۱۳ میلیارد دلار، ظرفیت جابجایی دست کم ۷۲ میلیون مسافر را درسال دارد و پاسخگوی روند افزایش تقاضا برای پروازهای داخلی و خارجی بوده و همچنین سبب ایجاد توازن درتوسعه بخش های شمالی و جنوبی شهر خواهد شد. این فرودگاه قرار است در سال ۲۰۱۸ افتتاح شود.

پکن هم اکنون پس از آتلانتا درامریکا دومین فرودگاه بزرگ و پررفت و آمد جهان را دارد و سالانه ۸۳ میلیون مسافر جابجا می کند. بزرگترین و شلوغ ترین فرودگاه جهان ، فرودگاه هارتسفیلد- جکسن در اتلانتای امریکاست که سالانه بیش از ۹۴ مسافر را جابجا می‌کند.

دبی نیز اعلام کرده است درصورت احداث و آغاز به کار فرودگاه بین‌المللی” المختوم” بزرگترین فرودگاه جهان خواهد بود.
 

سانلی اشراقی

من سانلی اشراقی، عضو هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته برنامه ریزی گردشگری دانشگاه تبریز به پایان رسانده ام. از سال 1384 با گذراندن دوره های خبرنگاری به این حرفه علاقه مند شدم و از سال 1386 به طور رسمی وارد این حرفه شدم و با نشریات مختلفی از جمله روزنامه ارک همکاری مستمر داشته ام. پس از آشنایی با پدیده گردشگری علاقمند به تحصیل در این رشته شده و پس از پایان کارشناسی فیزیک هسته ای، به تحصیل در رشته گردشگری پرداختم از اوایل تحصیلم به برقراری ارتباط بین مطبوعات و گردشگری علاقمند بودم و این علاقه من را به سوی فعالیت در این زمینه سوق داد. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوا و طراحی و چاپ ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک به عنوان سردبیر و مدیر مسئول با همراهی تیم ارک توریسم اجرایی کردم . همچنین به عنوان عضو هیئت تحریره نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، فعالیت کردم. سال ۱۳۹۳، تیم ارک توریسم در راستای تولید محتوای الکترونیک ، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی کرد. زمینه تخصصی من در این گروه مباحث تاریخی میباشد در مورد تاریخ پر رمز و راز تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی آذربایجانی تسلط دارم. اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر زمینه های فعالیت ما در تیم متخصص و جوانمان هست. همچنین از سال ۱۳۹۶ پروژه یک دقیقه با تبریز را با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز دنبال می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.