سرویس خبری روزنامه ارک-مسئولان گردشگری همواره بر ارزیابی و کنترل سطح خدمات ارائه شده به گردشگران در طول سال به عنوان اولویت‌های مهم یاد می‌کنند . در این راستا و به منظور آماده سازی تاسیسات گردشگری جهت پذیرایی از میهمانان و گردشگران نوروزی ، اداره کل نظارت و بازرسی میراث فرهنگی کشور طرح نظارتی خود را جهت ارزیابی کیفیت و کمیت نحوه خدمات رسانی و ارائه سرویس مطلوب به مسافران درسراسر کشور به صورت همزمان آغاز کرد.

چنانکه دور جدید نظارت‌های کارشناسان اداره کل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری از هفته نخست دیماه سال جاری آغاز شد و دومین دور نظارت‌های نوروزی نیز در هفته دوم بهمن ماه کلید خورد.

“ولی تیموری” مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری ‌گفت: تاکنون حدود ۱۶ استان در قالب ۸ گروه کارشناسی بازرسی و نظارت شده‌اند و این عملیات تا ۱۵ اسفند ماه ادامه خواهد داشت.تاکنون استان‌هایی مانند قزوین، زنجان، خوزستان، کهگیلویه و بویر احمد، سمنان، گلستان، هرمزگان، کرمان، فارس، بوشهر، قم، مرکزی، خراسان رضوی ، خراسان جنوبی و تهران بررسی شده‌اند.

به گفته او، بر اساس قوانین و مقررات موجود، کیفیت خدمات و نرخ‌گذاری‌ها، ضوابط درجه بندی همگی از سوی استان‌ها نظارت می‌شود و سازمان از جایگاه نظارت عالی وظیفه دارد بر نظارت استان‌ها رسیدگی کند و درعین حال ناظران خودرا برای بررسی امور به استان‌ها اعزام کند.

تیموری با اشاره به رسیدن فصل پر مسافر و تعطیلات نوروز بر لزوم آماده سازی و کنترل نواقص تاسیسات گردشگری تاکید کرد و ادامه داد: پبحث اصلی این بازدیدها، آماده سازی واحدها و تاسیسات گردشگری برای فصل تعطیلات نوروز است چراکه در این مقطع زمانی از نظر تعداد گردشگر ورودی و رشد گردشگری داخلی شاهد ماه‌های پرمسافر سال خواهیم بود.

 

 

مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری در ادامه به تعداد تذکرات صادره برای موسسات و تاسیسات گردشگری استان‌ها از دی ماه تاکنون اشاره کرد و گفت:‌ «تاکنون تعداد ۴۸۲ تذکر درکنار اخطارهای شفاهی صادر شده‌است. البته تعداد اخطارها ۲۷۰ مورد بوده‌است که از میان آن تعداد تعلیقی‌ها ۳۴ مورد و تعداد تعطیلی برای موسسات گردشگری و دفاتر ۲۵ مورد در دو ماه گذشته بوده‌است.»

 

او همچنین از ارائه گزارشات تغییر ستاره و درجه هتل‌ها به عامل چهارم استانداردسازی به منظور بررسی آنها خبر داد و گفت: «باتوجه به تفاهم‌نامه‌ای که بین سازمان میراث و گردشگری و سمگا به عنوان عامل چهارم استانداردسازی منعقد شده‌‌است این بخش از سوی این شرکت مورد بررسی قرار می‌گیرد. البته پس از پایان نظارت‌ها تا ۱۵ اسفندماه، از آن پس ستاد هماهنگی خدمات سفر وارد عمل خواهد شد و به بررسی امور تاسیسات گردشگری خواهد پرداخت.»

 

دیدگاه خود را بنویسید


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.