افتتاح اولین باند پروازی بتنی کشور در فرودگاه تبریز

اولین باند پروازی تمام بتنی کشور به طول ۴ کیلومتر صبح روز شنبه (۱۳۹۳/۱۲/۱۸) با حضور معاون اول رئیس جمهور در فرودگاه تبریز افتتاح شد.

این پروژه با اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیارد ریال و از سیستم روشنایی cat2 اجرا شده است.

پروژه بازسازی باند اصلی فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز برای اولین بار به صورت بتنی و با استفاده از روش دال بتنی ساده توسط دستگاه فنیشر بتنی به عرض ۱۵ متر طراحی و اجرا گردیده است که قابلیت پذیرش پروازهای پهن پیکر تا رده B747 را خواهد داشت

زیرسازی لایه‌های زیرین با استفاده از مصالح تراشه آسفالت و بصورت بازیافت مصالح آسفالتی و تثبیت با سیمان اجرا شده که سهم بسزایی در حفظ محیط زیست و اقتصادی بودن طرح داشته است.

بتن‌ریزی باند به مقدار ۱۰۰ هزار مترمکعب، کابل گذاری روشنایی باند جمعا ۱۸۰ کیلومتر طول، نصب رینگ، کانکشن، کانکتور وچراغهای مخصوص لبه باند از جمله عملیات انجام شده برای اجرای این پروژه است.

اسماء بهتاش

من اسماء بهتاش، رئیس هیئت مدیره شرکت بینش فراگیر ارک سفر هستم. دوره کارشناسی رو در رشته مدیریت جهانگردی و دوره کارشناسی ارشد رو در رشته اکوتوریسم دانشگاه تبریز گذروندم. از اوایل تحصیلم به مباحث گردشگری علاقمند شدم و تصمیم گرفتم علاوه بر تحصیل، در این زمینه فعالیت کنم. از این رو، تصمیم خودم رو با تولید محتوای گردشگری برای ضمیمه گردشگری سفرنامه ارک عملی کردم. همچنین به عنوان سردبیر نشریه کوله پشتی، فصلنامه تخصصی گردشگری انجمن علمی جغرافیا و گردشگری دانشگاه تبریز، در کنار هم‌تیمی‌های خوش ذوقم بودم. از سال ۱۳۹۳، کسب و کار ما با عنوان ارک توریسم، وب‌سایت تولید محتوای تخصصی گردشگری، راه اندازی شد. من به مباحث فرهنگی علاقه‌مندم و در مورد فرهنگ تبریز در ارک توریسم می‌نویسم. به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ترکی استانبولی مسلطم. راهنمایی تور و اجرای رویدادهای گردشگری از دیگر فعالیت‌های مورد علاقه‌ام هست. از سال ۱۳۹۶ نیز در پروژه یک دقیقه با تبریز با هدف تولید محتوای ویدیویی برای شهر زیبای تبریز همکاری می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.