آبشار آبند ساربوک

آبشار آبند ساربوک نیکشهر در موقعیت جغرافیایی E6039 N2615 در استان سیستان و بلوچستان قرار دارد. این آبشار به دلیل کمی بارش در منطقه فصلی است و بیشتر در فصول بارش جریان دارد. روستای ساربوگ در ۴۵ کیلومتری مسیر نیکشهر به قصر قند قرار دارد. در ۵ کیلومتری شمال غرب ساربوک کوه آبند واقع شده است که دارای مناظر و آبشارهای زیبا و دل‌انگیز می‌باشد.

 

ساربوک آبشار-آبند

این روستا از شمال به کوه آبند-از جنوب به روستاهای توکل وکلمت ورودخانه کاجو منتهی می‌شود و از شرق به روستای لوریانی-از غرب به روستای دزبن منتهی می‌شود. آبشارهای آبادی گرکور .سهاکی . نابئین. آبند به عنوان جاذبه های گردشگری و از معدود آبشار های هستند که در حوزه ساربوک قرار گرفته اند. فاصله این آبشار تا جاده اصلی در حدود به ۱۰کیلومتر است. شهرستان نیکشهر واقع در جنوب استان، علاوه بر آثار تاریخی و باستانی، دارای طبیعتی زیباست که رودخانه های کشیک، شگیم، کاجو، فنوج و تنگ سرحد و همچنین ارتفاعات آهوران و فنوج سفیدکوه از آن جمله اند.

 

???????????????????????????????

از جاذبه های گردشگری ساربوگ نیز که از اهمیت خاصی برخورداند می توان به آبشار طبیعی آبند، گزدان، سهاکی، گرکور، نابئین، تنک، ندانی شیپ، جنگل های طبیعی چات سر، لد، مچ جنگل و کمر پشت اشاره کرد. زمین های کشاورزی این ناحیه به علت قرار گرفتن در حاشیه رودخانه کاجو و وجود خاک بسیار حاصلخیز و هوای مناسب، زمینه را برای کاشت بسیاری محصولات کشاورزی باغی و زراعی ایجاد کرده است.

 

???????????????????????????????

محصولات متنوعی چون برنج، یونجه، باقلا، شبدر و گوجه فرنگی و محصولات باغی شامل نارنگی، پرتقال، لیمو، انبه، زیتون و خرما در حد عرضه به بازارهای شهرستان به عمل می آید. در مناطق شمال این استان نیز آبشارهای فصلی در نزدیکی روستای لادیز از توابع میرجاوه وجود دارد

 

آبشار-آبند-ساربوک-82837-همگردی

آبشار لادیز در دامنه های شرقی کوه زیبای تفتان قرا گرفته که طبیعتی ییلاقی و زیبایی دارد. در ادامه مسیر لادیز، چهره متفاوت تفتان در سیمای روستای انجیره، تمین و سنگان دیده می شود.

 

آبشار-آبند-ساربوک-82838-همگردی

آبشار-آبند-ساربوک-82839-همگردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.