بالا رفتن از دره جیوژایگو، منطقه ای در شمال سیچوان چین، کاری بسیار هیجان انگیز و وسوسه انگیز می باشد. این دره بیش از ۱۸۰۰۰۰ هکتار وسعت دارد و بیشتر به دلیل داشتن روستاهای تبتی و آبشارهای چند سطحی با دریاچه های رنگارنگ شناخته می شود که شما به راحتی می توانید عمق آب را مشاهده کنید.

پارک ملی دره جیوژایگو علاوه بر داشتن مناظر دیدنی و جذاب، دارای ۹ روستای تبتی بوده و زیستگاه بیش از ۲۲۰ گونه پرنده و همچنین تعدادی از گونه های گیاهی و حیوانی در معرض خطر، از جمله پاندا، میمون طلایی سیچوان، بز کوهی سیچوان و ارکیده های متعدد است.

1

2

جیوژایگو در زبان ژاپنی به “نه روستای دره ای” گفته می شود. این محل یک پارک ملی است که در حوزه رشته کوه های مین شان قرار دارد. رودخانه های افسانه ای آبی و سبز، آبشارهای دیدنی و جذاب، اشکال باریک و مخروطی زمین و حیات وحش منحصر به فرد آن همواره گردشگران را به سوی خود جذب می کند.

پارک ملی جیوژایگو در سال ۱۹۹۲ در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید. این پارک ملی یکی از پارک های برتر چین است و در ارتفاع بین ۱۹۹۰ متر تا ۴۷۶۴ متر از سطح دریا قرار دارد.

برای دسترسی به این پارک به راحتی می توانید از طریق پرواز مستقیم از پکن، شانگهای، شیان، جنگدو، چونگ کینگ و هانگزو به آن جا بروید.

دره جیوژایگو در طول سال مناظر بسیار دیدنی و جذاب را برای گردشگران فراهم می کند و این منطقه را به یکی از باارزش ترین مکان های توریستی تبدیل می کند.

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

دیدگاه خود را بنویسید


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.